Recep Niyaz: Klasik hazin sonu yaşadım

Denizlispor’un 9 yıl sonrasında Süper Lig’e yükselmesinde büyük hisse sahibi olan Recep Niyaz, Yeni Çağ’a verdiği röportajda oldukça hususi açıklamalar yapmış oldu. 25 yaşındaki oyuncunun bilhassa Fenerbahçe altyapısındaki günleriyle ilgili sözleri, Sarı-Lacivertliler’deki en büyük sıkıntılardan birini bir kez daha gündeme getirdi. Recep Niyaz, 2010 senesinde Denizlispor’dan Fenerbahçe altyapısına transferinin yanlış bir karar bulunduğunu dile getirdi.

‘Açıp baksınlar!’

Başarıya ulaşmış futbolcu, “Hepimiz o dönem bizlere talih verildiğine inanıyor. Açıp baksınlar bakalım, bizlere ne kadar talih verilmiş. Bizlerden sonraki süreçte verilen şanslar mı daha çok yoksa, kupa maçlarında bizlere verilen 5 dakika, 7 dakikalık süreler mi daha çok!” ifadelerini kullandı.

‘Krasic, Stoch, Bienvenu’

Recep, kendi döneminde Fenerbahçe’de iki ekip bulunduğunu dile getirerek, “Yedek takımda kaleci Mert abi (Günok) vardı, Serdar Kesimal, Orhan Şam, Serdar Öztürk, Krasic, Stoch, Bienvenu vardı. Mehmet Topal her iki takımda da oynuyordu! Selçuk Şahin vardı. Bizlere bu süreçte ikinci 11’de bile talih verilmiyordu. Sonradan oyuna giriyorduk” diye konuştu.

‘Asla talih verilmedi’

Recep Niyaz, kendi jenerasyonundaki altyapı oyuncularına asla talih verilmediğini söylemiş oldu, “Fenerbahçe’de her genç oyuncunun yaşamış olduğu klasik hazin sonu ben de yaşadım” diyerek Sarı-Lacivertliler’in adeta kanayan yarası haline gelen soruna bir kez daha dikkat çekti.

‘Alex, Brezilya’ya çağırdı’

Başarıya ulaşmış atak oyuncusu, Avrupa’dan iki kez geçirme teklifi aldığını sadece cesaret edemediğini söylemiş oldu. Recep Niyaz, “Keşke kabul edip gitseydim. Hatta Alex de beni Brezilya’ya çağırdı. Gitmediğim için oldukça pişmanım” ifadelerini kullandı.

Recep, Aziz, Berk en ünlüsü Merih!

Recep Niyaz, 2011-12 sezonunda A takıma alınmaya başladı. 16 yaşındaydı, 3 lig mücadelesinde 23 dakika süre aldı. Recep, ertesi sürem ise 7 resmi maçta 118 dakika sahada kaldı. Kupada Göztepe karşısında Çubuklu formayla ilk gol sevincini yaşadı. Peşinden Bucaspor ve Samsunspor’a kiralanan devrin genç kabiliyeti, 2015’te yuvasına, Denizlispor’a dönerek Fenerbahçe macerasını noktaladı. Onun döneminde Okan Alkan, Berk Elitez, Gökay İravul, Berkay Şimşek; daha sonraki dönemlerde Çağdaş Mert, Melih Okutan, Aziz Ceylan, Recep Civelek benzer biçimde potansiyeli yüksek gençler umdukları şansı bulamayarak takımdan ayrıldı. İçlerinde en ünlüsü ise 2016’da Sarı-Lacivertliler’i bırakıp Portekiz 3. Lig Ekibi Alcanenense’ye imza atıp şu anda kariyerini Juventus’ta sürdüren Merih Demiral…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz