Mehmet Büyükekşi: Oyuncularımız evlerinde de çalışıyor

Büyükekşi, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, lige verilen aranın bir dinlence olmadığını, futbolcuların ve ailelerinin sağlıklarını korumak adına izole süreci bulunduğunu hatırlattı.

Takımın bir aksilik olmaması halinde 3 Nisan Cuma günü toplanacağını anımsatan Büyükekşi, şunları kaydetti:

“3 Nisan Cuma gününe kadar futbolcularımız bireysel antrenmanlarını tesislerimizde münferit olarak yapabiliyor. Futbolcularımızın her türlü gereksinimleri Sportif Direktörümüz Fatih İbradı ve antrenörümüz Erdal Güneş tarafınca karşılanıyor. Ek olarak teknik heyetimiz oyuncularımıza bir program hazırladı. Bu bağlamda oyuncularımız evlerinde de bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor.”

“Kontrol yaptırmak için başvurduk”

Mehmet Büyükekşi, futbolcuların ve kulüp çalışanlarının testten geçirilmesi için İl Sıhhat Müdürlüğüne başvurduklarını bildirdi.

Büyükekşi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Türkiye’nin ve dünyanın kırılgan bir dönemden geçtiğini dile getirdi.

Şu anda en büyük hassasiyetlerinin insan sağlığı bulunduğunu özetleyen Büyükekşi, “Bu anlamda futbolcularımızın ve kulüp çalışanlarımızın sağlığı ve mutluluğu bizim için fazlaca mühim. Bu yüzden lüzumlu testleri yaptırmak adına İl Sıhhat Müdürlüğüne başvurduk. Umut ediyorum kısa zamanda ihtiyaç duyulan işlemler tamamlanacak.” diye konuştu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz