Kruse ve Datome: Türkiye'de koşullar ve tedbirler iyi, güvendeyiz

Fenerbahçe Beko’da 5 senedir forma giyen İtalyan oyuncu Gigi Datome ile sarı-lacivertlilerin Alman futbolcusu Max Kruse, corona virüs günlerinde yaşadıklarını anlatırken, Türkiye için “Burada lüzumlu her şey var” dediler.

Sıhhat ihtiyaçlarının yanı sıra öteki tedariklerin derhal yapılabildiğini belirten Kruse; toplumsal medya hesabından takip edenleri ile yapmış olduğu canlı sohbette şu anda devletimizde bulunmaktan dolayı hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadığını, her türlü ihtiyacını kolaylıkla bulabildiğini söylemiş oldu.

Max Kruse, “Salgın sebebiyle tüm dünya sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Daha ilkin dükkanları ya da iş bölgeleri olan insanoğlu, şimdi ise her şeylerini kaybediyorlar. Türkçe olarak bazı şeyler de konuşabiliyor, siparişlerimi verebiliyorum. Burada koşullar oldukça iyi durumda. Almanya’da şu an hela kâğıdı mevzusunda deli bir durum yaşanıyor. Sadece Türkiye’de marketlerde hiçbir tamamlanmamış bulunmuyor” açıklamaları yapmış oldu.

Datome ise “Türkiye oldukca iyi tedbirler aldı. Sadece hepimiz lüzumlu dikkati gösterdiği süre daha iyi netice alınır. Şu an dünya üstünde acil bir durum var ve bu duruma odaklanmak gerek. Vaktimi evde geçiriyorum. Siparişlerimi Türkçe veriyorum. 5 yıl süresince burada kalıp Türkçe öğrenmemek utanç verici olurdu” şeklinde konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz