Elneny ve Ljajic: Önce borç sonra indirim

Kovid-19 tedbirleri sebebiyle Süper Lig’in durması sonrasında ekonomik olarak daha büyük bir sorun yaşayan Beşiktaş, oyuncularla indirim görüşmelerine başladı. Sadece Siyah- Beyazlılar’a takımın en yüksek maaş kazanan 2 oyuncusundan flaş cevap geldi. Ljajic ve Elneny, “Tüm dünyada kulüpler ve futbolcular, bu mevzuda üstlerine düşen görevleri yapıyor. Doğal ki ikimiz de gerekeni yaparız. Sadece ilk olarak geçmiş dönemden kalan alacaklarımızı ödeyin, sonrasında indirim şartlarını görüşelim” sözleriyle şartlı ‘evet’ dedi.

Corona virüs sebebiyle Süper Lig’e ara verilmesi sonrasında Siyah-Beyazlılar, TFF’den almış olduğu maç primi, yayıncı müessese katkısı ve bilet satış ile mağaza satış gelirlerinden de olmuştu. Bundan dolayı tıpkı İspanya La Liga ekibi Barcelona’nın yapmış olduğu benzer biçimde oyuncu maaşlarında indirime gitmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, bu mevzuda oyuncularla temas kurmaya başladı. İlk olarak takımın en oldukca maaş alan oyuncularıyla temas kuran futboldan görevli yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’ın, 2.2 milyon Euro alan Adem Ljajic ve 2 milyon Euro kazanan Mohamed Elneny’den sert bir geri dönüş almış olduğu ortaya çıktı.

Torunoğulları ve Kocadağ konuştu

Telefonla iki futbolcuyu arayan yöneticilerin, yıldız adlardan benzer cevaplar almış olduğu kaydedildi. Oyuncuların, “Tüm dünyada kulüpler ve futbolcular, bu mevzuda üstlerine düşen görevleri yapıyor. Doğal ki ikimiz de gerekeni yaparız. Sadece ilk olarak geçmiş dönemden kalan alacaklarımızı ödeyin, sonrasında indirim şartlarını görüşelim” karşılığını verdiği öğrenildi. Siyah- Beyazlı yönetim, ekonomik problemler sebebiyle futbolcuların maaşlarını 4 ay geriden ödüyor. Oyunculara, son olarak Aralık ayında ödemelerin yapıldığı, sonraki döneme ilişik alacaklarının ise hemen hemen hesaplarına yatırılamadığı kaydedildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz