Aytaç Kara: Daha güçlü döneceğiz

Corona virüsünün dünyayı ve ülkemizi ciddi şekilde tehlike arzettiği günlerde ‘EvdeKal’ sürecine bizde FANATİK olarak katkıda bulunmak adına yeni bir sayfa açtık. ‘Evden eve röportajlar’ serisine başladık.

Ligler başlayana kadar her gün yeni bir hikayeyi bizzat kendi ağzından sizlere aktaracağız. Bu doğrultuda ilk konuğumuz Kasımpaşa’nın sezona damga vuran adı Aytaç Kara…

8 gol, 2 asistlik performansıyla ligin en öne çıkan orta saha oyuncularından biri haline gelen başarıya ulaşmış oyuncudan samimi mesajlar geldi. Söze corona virüsünün etkilerinden başladık:

‘Sıhhat çalışanları için…’

“Hayatımızda ilk kez karşılaştığımız ve alışık olmadığımız bir süreç yaşıyoruz. Sürecinen sıkıntılı kısmı belirsizliği. Şuanda virüse nasıl yakalanacağınızı yada sürecin nasıl sona ereceğini bilemiyoruz. En o kadar da bu belirsizlik insanları huzursuz ediyor. Korunma yolu ise oldukca açık. Evde kalmak zorundayız. Doğal çalışmak zorunda olan yurttaşlarımız için de inşallah en kısa sürede evden çalışabilecekleri ortam sağlanır. Tadı olarak dışarı çıkmak ise bu süreçte başta sıhhat çalışanlarına ve insanlara haksızlık. Lütfen evlerimizde kalalım.”

‘Ülke olarak aşarız’

“Ülke olarak zor bir süreç fakat bunun üstesinden hep birlikte geleceğiz. Yaşlılarımızı korumalıyız. Evimizdeki zamanlarımızı da doğru değerlendirebiliriz. Biz futbolcular olarak kendimizi hazır tutmalıyız. Bu yüzden bireysel çalışmalarla fizyolojik olarak hazırlıklarımız devam ediyor fakat ekip idmanının yerini tutmayacak doğal olarak ki. Dolayısıyla ligler başladığında bunun getirmiş olduğu bazı dezavantajlarda olacak. Fakat bu tarz şeyleri düşünmek yerine şimdi odaklanmamız ihtiyaç duyulan tek şey bir an ilkin hep beraber sıhhatli şekilde geri dönebilmek.Ülke olarak bu zorluktan daha bilgili ve kuvvetli çıkmak zorundayız.”

‘Evde kalmak bir fırsat’

“Benim hayatım futbol…Kendimi hep futbola dair mevzularda geliştirmeye,futbolun yanında toplumsal hayata dair donanımlarımı genişletmeye itina gösteriyorum. Bu süreçte de evdeyiz. Kitaplar okuyorum,yabancı dil çalışmalarım devam ediyor. Spor dünyasından belgeselleri izlemeye çalışıyorum. Doğal ara sıra konsol oyunlarıyla da zaman geçiriyoruz. Oldukça şükür ülkemiz bu mevzuda en güvenli yerlerden. Yabancı arkadaşlarımız da kendilerini güvende hissediyorlar. Onlara da devamlı destek olmaya çalışıyoruz.”

‘Ayağı topa değen hepimiz…’

“Ulusal Ekip benim için daima tek ve en mühim hedef. 20 yaşımdayken seçildim, geçen sürem tekrardan geri döndüm. Bu süreç bittikten sonrada A Ulusal Ekip formasıyla başarıya ulaşmış işler yapmak isterim. Ulusal Ekip hedefini konuşmaya bile gerek yok. Ayağı futbol topuna benzer bir şeye değen hepimiz kendisini kesinlikle o forma altında hayal etmiştir.”

‘Fuat Çapa 5 dil biliyor’

Kasımpaşa olarak Fuat hocanın gelişiyle oldukca ciddi bir toparlanma sürecine girdik. Fuat Çapa, 5 dil bilen bir teknik adam. Tüm yabancılarla yazışma kurabiliyor ve bu oldukca mühim. Onu görünce ‘Bizim de öğrenmemiz gerek’ diyorum. Şu anda ligde iyi diyebileceğimiz bir çıkış yakaladık. Kalan 8 maçta oldukca daha iyi işler yapabiliriz. Bir an ilkin tehlikenin geçmesini ve sahalara dönmeyi bekliyoruz.”

‘Her şey hocanın elinde değil’

“Bu sürem 4 hocayla çalıştık. Doğal ki sık sık hoca değişimleri ekibi negatif etkiliyor. Sadece her şey hocanın elinde değil. Kimsenin elinde büyülü sopa yok. Oyuncularda bitiyor iş. Bu yüzden oyuncuların bireysel değil, ekip halinde düşünmesi ve hareket etmesi gerekiyor. Biz lige ara verilmeden ilkin bu ortamı yakaladık. İnanıyoruz ki önümüzdeki süreçte oldukca daha başarıya ulaşmış işler yaparız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz