Galatasaray'ın 2 büyük derdi

Ryan Babel ve Diagne… İkisi de büyük umutlarla ekibe katıldı, sadece ikisi de beğenilmeyip başka kulüplere kiralık yollandı. Bu iki oyuncunun bir öteki ortak noktası ise gittikleri yerlerde de dikiş tutturamamaları.

Brugge’ün aylar ilkin kadro dışı bıraktığı Diagne’nin yanı sıra Ajax da geçtiğimiz günlerde Babel’i gönderdi. Sürem bitiminde hem Diagne hem de Babel Galatasaray’a geri dönecek.Bundan dolayı 33 yaşındaki kanat oyuncusunun 2, Diagne’nin ise 3 yıl daha kontratı var. Babel’in senelik 2.5 milyon Euro güvence tutarı bulunurken, üstelik imza parasından kalan ortalama 1.3 milyon Euro’su daha var. Senegalli forvetin de kontratında yazan senelik tutarı sırasıyla 2 milyon 350 bin Euro, 2.4 milyon Euro ve 2.4 milyon Euro.

Krizde gitmeleri zor

Yönetim, yeni transferlerin önünü açmak için ne olursa olsun bu iki isimden kurtulmak zorunda. Sadece aldıkları yüksek ücretler sebebiyle, global kriz ortamında ayrılığı kabul etmeleri zor gözüküyor. Eğer Diagne ve Babel takımda kalırlarsa, sözleşmeleri süresince toplam 13.450 bin Euro şu demek oluyor ki 197 milyon 781 bin TL alacaklar. Kadroda yer aldıkları takdirde, yabancı kontenjanını da dolduracaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz