Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 46 senedir muhabirlik vazife icra eden gazetemiz muhabiri Yusuf Dursun, Sarı – Lacivertli ekipte tam 13 başkan 52 hoca ve 130 futbolcu görmüş oldu. Yusuf Dursun, efsaneleşmiş Fenerbahçe anılarını Spor KralTV’ye aktardı.

TAM 46 YIL OLDU. DIDI ZAMANINDA BAŞLADIM.

Mesleğimde 46 yıl oldu.Hakkaten güzel günler geçirdik. Fenerbahçe’de başladık Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ile devam ettik. 1973 senesinde Fenerbahçe’de Didi’nin teknik direktör olmasıyla başladım. Oldukca gençtim. Ajansta yetişmen olarak çalışıyordum. Bu zamana kadar 13 tane başkan gördüm. 52 hoca 130 futbolcu görme fırsatı bulduk. Hepimiz fazlaca kıymetli. Hakkaten mükemmel günlerdi. O zamanlar gazetecilik fazlaca farklıydı şimdiyse dijitalleşiyoruz. O zamanlar fazlaca emek verdik.

Didi ile beraber Fenerbahçe 2 yıl şampiyon oldu ondan sonra değişik bir Avrupa yenilgisi ile Fenerbahçe’den ayrılmak mecburiyetinde bırakıldı.13 başkan dedim fakat bunların içinde Aziz Yıldırım fazlaca değişik. 20 yıl başkanlık yapmış oldu. 

ALİ ŞEN ÇOK RENKLİ BİR BAŞKANDI. ‘GAZOZ BEY…’

Ali Şen fazlaca renkli bir başkandı. Kulübe büyük hizmetler verdiler. Ali Şen bilhassa medyayıda fazlaca seviyordu. Bigün yönetim kurulu basın toplantısı yapılıyordu bizlere doğal dışarıda bekliyorduk bir baktım garson elinde gazozla dolaşıyor. Gazoz Bey’i arıyorum diyor. Geldi benim yanıma gazoz bey siz misiniz dedi evet bana gazoz derler dedim. Ali Bey yolladı bu gazozu size dedi. Güzel bir anıydı. 

SENİ ZORLA GÖTÜRMÜYORUZ!

Başkan gene bigün basın toplantısı yapıyor. O ara Fenerbahçe’nin geçirme durumları için sürekli yurt dışına gidiyoruz. O zamaki spor gazetesinde ‘Başkan fazlaca yorulduk bu transferleri bitir artık’’ diye bir yazı yazmıştım. Başkan da basın toplantısında canlı yayında ‘’Yusuf Dursun fazlaca yorulduysan gelme seni zorla götürmüyoruz.’ demişti. Hakkaten Ali Şen, Fenerbahçe için renkli bir başkandı. 

1 OY FARKLA AZİZ YILDIRIM DÖNEMİ!

Fenerbahçe’de efsaneleşmiş başkan Aziz Yıldırım, 1998 senesinde tek oyla kazanarak göreve başladı. Enteresandı. O gün ben de oradaydım. Oylar 2 kere sayıldı. Hepimiz ne olacak şimdi diye sorguladı fakat ikinci sayımda da Aziz Yıldırım tek oyla Vefa Ufak’ü geçerek başkan oldu. 20 yıl hizmet etti. Hatalar da olmuştur fakat kulübe büyük hizmetler verdiğini düşünüyorum. 

DENİZLİSPOR MAÇINDA AZİZ YILDIRIM’IN ÜZÜNTÜSÜ…

Özellile Denizli’de hakkaten fazlaca acı bir maç yaşandı. Bende oradaydım. O Maçtan sonrasında başkanın üzüntüsünü görünce hakkaten üzülmemek elde değildi. O maçta berabere kalınca şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırdılar. Benim başkanla yerim fazlaca ayrı. O beni sever ben de onu severim.

FANATİK ÖZEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz