Bülent Uygun: Millet olarak bu maçı kazanacağız

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor’un teknik direktörü Bülent Uygun, coronavirüs salgını sebebiyle idmanları bir kez daha ertelediklerini ve takımın 6 Nisan Pazartesi günü toplanacağını söylemiş oldu. Millet olarak virüse karşı maça çıktıklarını ifade eden deneyimli teknik adam, “Bu maçı kazanmak için hepimiz fedakarlık yapıyor. Hepimiz bu maçı kazanacağız” dedi.

Futbolcuların sağlığı için idmanları bir kez daha ertelediklerini özetleyen Uygun, “İnsan sağlığı oldukça mühim. Gerekmedikçe kimse evlerinden çıkmasın. Sözgelişi ben kendimi tesislere kapattım. Hem antrenmanlarla ilgili çalışıyorum hem kitap okuyarak bu süreci değerlendiriyorum” diye konuştu.

Futbolculara verdikleri programlar doğrultusunda evlerinde antrenman yapmalarını sağladıklarını kaydeden Uygun, “Türkiye’de de hepimiz bu şekilde futbolcuların formda kalacağını düşünüyor. Bu doğru değil. Formda kalmazlar. Aksine her geçen gün formlarından yitik yaşarlar. Verdiğimiz antrenmanların oldukça fazla futbola yönelik bir emek harcama metodu olmadığını söyleyebilirim. Bir sporcu bir tek etken dinlenme dediğimiz emek vermeyi yapmış oluyor. Bundan dolayı futbolcuların oldukça fazla formunu koruduğu söylenemez. Bunun için minimum 21 güne gereksinim olacak. Bu açığı kapatmak zorunda kalacağız” cümlelerini kurdu.

“ORTAK YOLU BULMALIYIZ”

Futbolcuların bu sürecin peşinden adale sakatlıkları yaşayabileceğini de sözlerine ekleyen Bülent Uygun, “Oyuncuları ne kadar evde çalışırlarsa çalışsınlar, diyelim ki haftaya başlıyoruz; futbolcularımız yarışma oynayamaz. Türkiye Futbol Federasyonu bu süreci doğru yönetmek ve planlamak zorunda. Telekonferans yönetimiyle teknik adamlarla yapılacak toplantılarla ortak yolu bulmak durumundayız. Bu mevzuyu ortak planlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz