Beşiktaş'tan çalışanlara müjde!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Ulusal Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon 903 bin TL bağışladıklarını deklare etti.

Kulübün resmi web sitesi üstünden bir izahat meydana getiren Çebi, “Halkın ekibi” olarak Türkiye için ellerinden geleni hayata geçirmeye hazır olduklarını belirtirken, “Bu kapsamda kurum tarihimiz olan 1903 yılına ithafen 1 milyon 903 bin TL bağışlıyoruz. Ek olarak BJK Kabataş Vakfı olarak sıhhat çalışanlarının çocuklarına, koronavirüs sebebiyle yaşamını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adının verildiği ‘Tıp Bilimi Emek Bursu’ verilecek” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü’nden Ahmet Nur Çebi imzasıyla piyasaya çıkan yazıda şu ifadelere yer verildi;

“Bildiğiniz suretiyle tüm dünya ortalama üç aydır Covid-19 salgınıyla topyekûn savaşım halinde. Yarattığı sıhhat sorunlarının yanı sıra küresel çapta ekonomik dengeleri altüst eden bu salgın, devletimizde de yaşamın düzgüsel seyrini değiştirdi. Kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflarımız, işinde belirsizlik yaşayan yurttaşlarımız oldu. Normal olarak ki spor endüstrisi de bundan nasibini aldı.

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Ulusal Dayanışma Kampanyası’nı yürekten desteklediğimizi belirtmiştik. Ek olarak BJK KABATAŞ VAKFI Okullarımızda ‘Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Tıp Bilimine Emek Bursu’ adı altında biz için bu zamanda fedakarca çalışan sıhhat çalışanlarımızın evlatları için eğitim bursu vermeyi kararlaştırdık. Bağış kampanyasına desteğimizi, Kulübümüze mali bir yük yansıtmadan, Futbol A Ekibi Kaptanlarımızın önderliğinde bir araya gelen futbolcularımızın katkıları ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin de destekleriyle kurum tarihimiz olan 1903 yılına ithafen 1 milyon 903 bin Türk Lirası olarak belirledik. HALKIN TAKIMI olarak devletimiz ve milletimiz için elimizden geleni hayata geçirmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak koronavirüs ile mücadelede, çalışanlarımızı mağdur etmemek de en büyük görevlerimizden biri. Mazbatayı aldığımız günden bu yana geçen 5 aylık süreçte, Kulübümüzün tüm gelirleri temlik altında olmasına ve her gün geçmişten gelen ödemelerin karşımıza çıkmasına rağmen personelimize kendileri ile birlikte çalıştığımız süre içindeki tüm ödemelerimizi yaptık.

Kulübümüzün çatısı altında, özveri içinde vazife meydana getiren personellerimizin, geçmişte vazife yapmış olan yönetim kurulunun döneminden kalan alacakları bulunuyor. Biz, çalışanlarımızın geçmişten kalan mağduriyetlerini de gidermek için gecemizi gündüzümüze katarak onların bu mağduriyetlerini gidermek adına kalıcı çözümler aramaya devam ediyoruz.

Söz verdiğimiz şeklinde, görevde olduğumuz süre zarfında her şeyi şeffaflıkla taraftarlarımıza anlatacak, sporcularımıza ve personelimize maddi ve tinsel açıdan sorumluluklarımızı yerine getirmek adına büyük bir çaba içinde olacağız. Bununla beraber vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz. Beşiktaş, hem içeride hem dışarıda sarsılmaz bir bütündür. Büyük bir ailedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz