Berna Gözbaşı: Fenerbahçe maçına çıkmayacaktık

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’un başkanı Berna Gözbaşı, zor zamanlar geçiren kulübü Kayserispor, başkanlık şekli ve Kulüpler Birliği ile ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu.

Özgürlük’e konuşan Berna Gözbaşı, “Ligler devam etseydi Kayserispor düşmezdi. Düşmeyecek de. Bundan dolayı Fenerbahçe, Gençlerbirliği, Gaziantepspor maçlarını kazanacak gücümüz var.” ifadelerini kullandı.

“Nasıl zarar edildiğini araştırıyoruz”

Anadolu takımlarında kulüplerin zarar ettiğini söyleyen benim karşıma çıkıp tek tek açıklasın. Kayserispor Kulübü’nün nasıl zarar ettiğini tek tek araştırıyoruz. Aklım almıyor; Anadolu ekibi nasıl zarar eder? Şampiyonlar Ligi’nde, UEFA Avrupa Ligi’nde final mi oynadın? O yüzden bana anlatsınlar nasıl zarar ettiklerini. Büyük takımlara bir şey diyemem sadece Anadolu takımları nasıl zarar ettiklerini söyler, anlamıyorum.

“Ben geldiğimde futbolcular şoktaydı”

Başkanlığa geldiğimde futbolcular şoktaydı. ‘Bizlere paramızı vermezler, kasımda ödeme yaparlar’ diye konuşuyorlardı. Biz bir aileyiz. Tüm oyuncularımızın paralarını banka hesaplarına yatırdım. Bana ‘Başkanım kulüpten senin alacağın var. Niçin almıyorsun, futbolculara dağıtıyorsun’ diye eleştiride bulunuyorlar. Ben iş yerimi nasıl yönetiyorsam, kulübü de öyleki yönetmek zorundayım. Çalışanıma da öyleyim. Futbolcu pazar günü müsabakasını oynar ve kazanırsa pazartesi günü primleri banka hesaplarına yatar.

“Kimse konuşmuyor!”

Kulüpler Birliği’ne gidiyorum. Kimse konuşmuyor. Kulüpler Birliği’nde sesimiz daha gür çıkmalı

“Futbola konsantre olmak fazlaca zor”

Teknik direktörümüz Robert Prosinecki ve teknik ekibimiz ile devamlı konuşuyorum. Futbolcuların biçim tutması için minimum 3 haftaya gereksinim var. Futbolcuların koronavirüs salgını sebebiyle kafaları başka yerlerde. Benimde kızım var. Onlar da çocuklarını ve ailelerini düşünüyorlar. Futbolculara ‘Gitme’ desek olmuyor, empati yapıyoruz. Bundan dolayı her insanın ailesi var. Futbolcuların konsantre olmaları fazlaca zor.

“Fenerbahçe maçına çıkmayacaktık”

Fenerbahçe ile maçımız vardı. Ben ekibi sahaya çıkarmayacaktım. Bundan dolayı tüm dünya koronavirüs ile savaşım ederken bizlerin top oynaması ilginçti. Nitekim federasyon benden ilkin davrandı ve maçları iptal etti Tüm oyunculara 14 gün evlerinden çıkmamalarını söyledim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz