Tuncay Şanlı'dan Fenerbahçe'ye yeşil ışık!

Fenerbahçe’nin efsaneleri içinde yer edinen Tuncay Şanlı, A Spor’a açıklamalarda bulunmuş oldu. Eski ulusal futbolcu, sarı lacivertli takımın kendisini çağırdığında devamlı göreve hazır bulunduğunu söylemiş oldu.

İşte Tuncay Şanlı’nın açıklamaları:

“FATİH HOCA İÇİN HAZIRLIK MAÇI”

Sanırım 3-4 gün ilkin tekrarını vermiştiniz EURO 2008’deki İsviçre maçının. Ben yanılmıyorsam 60. dakikalarda açtım. Semih oyuna giriyordu. Semih golü atınca Fatih hocanın sevincini gördüm ve derhal Fatih hocaya yazdım. Başka duygular hissediyorsunuz. Arda’yı aradım, Hamit’i aradım. Aklıma gelen oyuncuları derhal aramaya çalıştım. Orada yaşananlar değişik bir duyguydu. 

Fatih hocaya, Abdurrahim Albayrak’a, basketbol takımımıza her insana geçmiş olsun. Rüştü Reçber’e ayrı bir ayraç açmak isterim. Orada bizlere liderlik yapmış oldu, ağabeylik yapmış oldu. Ona ve her insana acil şifalar diyorum.

Fatih hocaya bildiri attım, ‘Biz ne maçları atlattık bu sizin için hazırlık maçıdır hocam’ dedim. Değişik duygulardı, güzel zamanlar geçirdik hep birlikte. Ümit ederim o günleri yine hep birlikte yaşacağız. 

Biz birlikte olduğumuz vakit, birlik olduğumuz vakit her şeyin üstesinden geliriz. Bu sıkıntılı süreçte sıhhat çalışanlarına otelimizi açacağımızı söyledik. Başhekimimiz sıralama gönderiyor, sıhhat çalışanlarımız da o listeye gore gelip konaklıyor. Şu an sıhhat çalışanlarımız için ne gerekiyorsa yapıyoruz, hayata geçirmeye da devam edeceğiz. 

Manchester deplasmanında 6*2’lik bir skor vardı. Doğal ki Manchester’a karşı oynuyorsunuz. Bizim takımımızda oldukça kaliteli bir takımdı. Birbirimizi oldukça iyi tamamlıyorduk. Ben de pozisyonlar içinde yer aldım. Kariyerimde oldukça mühim bir yere haiz o maç. 

“AZİZ BAŞKANIM BANA KIRGIN AMA…”

Aziz başkanımza selamlarımı iletiyorum. Onunla olan bağım farklıdır. Birazcık kırgın olsa da onun bendeki yeri farklıdır. Doğal ki kalabilirdim fakat Premier Lig’de de oynamak istiyordum. Dışarı çıkıp taraftarların bana ‘niçin gittin’ demesi bile bir gurur verici. Ben oraya giderek ülkeme hizmet ettim. Fakat Fenerbahçe benim için oldukça mühim bir yere haiz. 100. senenin kadrosunda bulunup Fenerbahçe’ye hizmet etmek benim için gurur verici… 

Avrupa Şampiyonası’nı unutmak kolay değil. Hiçbir vakit son saniyeye kadar inancımızı kaybetmememiz. Avrupa’nın bizi hitabı. O denli oldukça anımız var ki… Şu anki dünyada bu kadar zor süreçten geçerken eskileri yad etmemiz aslen bir şeylerin kıymetini bilme açısından daha mühim geliyor bana. Bu sebeple biz komşumuzu unutmuştuk, saygımızı sevgimizi unutmuştuk. Ümit ederim başımıza bir şey gelmeden bunların kıymetini daha iyi biliriz.

“O GECE UYUYAMADIM”

Bizim için yeni sezona hazırlanma sürecine kadar Denizli maçının tesiri geçmedi. Uyumadım da aslına bakarsanız o maç sonrasında… Doğal ki taraftarların da tepkisi vardı haklı olarak. Fakat bizim yaşadıklarımız. Bu sebeple oraya kadar hepimiz savaşım ediyor. Ayraç içinde orada başka şeyler olmuş olabilir. Fakat bizim açımızdan değişik duygular yaşandı ‘acaba yine oynanacak mı’ benzer biçimde düşünüyorsunuz. Fazlaca güzel bir ekip vardı ben de kendimi oldukça talihli hissediyorum açıkçası. 

Premier Lig’e gitmek kolay bir süreç değildi. İlk gittiğimde sabahki antrenmanı senin için bir saat uzattım dedi, sen dinlen diye. Söylediğim benzer biçimde dünyanın en iyi ligi. Bir de bu işin eğlence kısmı bulunduğunu orada görmüş oldum. Onlar vakaya birazcık daha eğlence olarak bakıyorlar. Bütçeler oldukça değişik. 

“STOKE CİTY’NİN BAŞKANINI TANIMADIM”

Stoke City’deyken bizi christmas partisine götürdüler. Yaşlıca biri geldi eşiyle birlikte, merhabalaştık. Gitti. Robert Huth’a ‘bu kim’ dedim, ‘kulüp başkanı’ dedi. Kulüp başkanını görmedim, bilmiyorum, tanımıyorum. Yalnız bir yönetici gördüm, hocayı gördüm. Teknik direktör aslına bakarsanız orada menajer olduğundan tüm işleri o yapıyor. Ben başkanı görmedim, cidden de tanımadım. 

Her insanın kültürü oldukça farklıdır. Bizim kültürümüz de oldukça değişik. Aziz başkan bizi kulübe çağırdığında bir halde anlaşıyorduk. Fakat Premier Lig oldukça başka. Maçtan ilkin maç sonunu düşünebilir misiniz? Bizde basın ne diyecek, yönetici ne diyecek. Maçı kaybedersen nasıl biteceğini düşünüyorsunuz maçtan ilkin. Orada maçtan sonrasında hangi restorana gideceğiz onun planı yapılıyor. Bunun bir eğlence bulunduğunu biliyorlar. Doğal ki hedefiniz var fakat orada hususi hayatınıza kimse karışmıyor. 

“ÇAĞLAR’A KARŞI OYNAMAK İSTEMEM”

Fenerbahçe’de Ömer Faruk’un o çizgiyi ne vakit geçeceğini ben oldukça dikkatle takip ediyorum. Leicester City’de Çağlar’ı izlerken, şu demek oluyor ki ona karşı oynamak istemem açıkçası. O denli soğukkanlı, o denli kendini geliştirdi ki ayrı bir keyif veriyor. Cengiz’i seyretmek ayrı bir keyif veriyor. Hakan Çalhanoğlu’nu ulusal takımda eleştirirken birazcık daha futbolcu gözüyle bakmak gerekiyor. Enes Ünal’ın gelişimini seyretmek bana büyük keyif veriyor. Ümit ederim bu mali süreçte altyapıya daha kıymet veririz. Biz altyapıya kıymet verirsek futbolumuz daha da gelişecektir. 

A Lisans aldım, Pro lisansı temenni ediyorum. Ülke anlamında biz kendi değerlerimize güvenirsek hem ulusal takımda hem de kulüp bazında. O denli oldukça donanımlı arkadaşlarımız var ki… Erol hocanın durumunu biliyoruz, Tamer hocanın biliyoruz. Onların futbolu anlatmaları bizlere bir şey öğretmesi bizi daha mutlu ediyor. Ümit ederim bundan sonraki dönemde daha oldukça güvenirler. Hepimiz de sahada olmak istiyoruz. 

FENERBAHÇE MESAJI

Kariyer planımda Fenerbahçe olmaz mı! Bizim whatsapp grubumuz var devamlı konuşuyoruz. Hali hazırda bu süreci yaşamadan ilkin kendi kulübümüzün kanalında yorumculuk yapıyorum. Hafta sonları maçları izliyorum. İzlemek kolay değil, yandaş olarak vakaya girdiğinizde oldukça kolay değil. Bundan sonraki planlarımda doğal ki Fenerbahçe var. Fenerbahçe çağırdığında ben ve benim benzer biçimde emek vermiş dostlarım devamlı hazırlar. Yalnız bir koltuk sevdasından bahsetmeyi sevmem ben. Biz kulübümüz için bizlere düşen vazife her neyse biz devamlı hazırız. Yeri ne olur, pozisyonu ne olur, konumu ne olur. Buna hiçbir vakit bakmayız biz. Fenerbahçe kültüründe oraya hizmet etmek var ise sonuna kadar hazırız biz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz