Sakatlık  riskine  karşı, Fenerbahçeli futbolculara uyarı!

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden dışarı çıkmayan Fenerbahçeli futbolculara teknik heyetten mühim ikazlar geldi.

Milliyet’in haberine gore; futbolculardan kendilerine verilen program haricinde extra çalışmamaları istendi. E-Antrenman sistemi üstünden emekler meydana getiren futbolcular teknik heyetin yönlendirmesiyle çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bunun yanısıra bireysel antrenmanlar da yapılıyor.

Saha antrenmanı yapılmadığı ve belli bir süre daha yapılamayacağı için program dışındaki extra emekler futbolcuları sakatlayabilir. Bilhassa her şey normale döndüğünde ve saha emekleri başladığında sakatlıklar söz mevzusu olabilir. Bu yüzden bir tek kulübün verdiği programın uygulanmasının doğru olduğu açıklandı.

Spor salonu benzer biçimde

Futbolcuların tamamı kendilerine verilen programı uygulamak için evlerini spor salonuna çevirdi. Koşu bantları, ağırlıklar ve değişik aletlerle bu programlar uygulanıyor.

Birçoğu da antrenmanlarını toplumsal medya üstünde paylaşıyor. Futbolcular tüm gün evde olduğundan kilolarını da korumaları gerekiyor. Bu yüzden antrenman temposunun yanında uymaları ihtiyaç duyulan yiyecek programları da verildi. Herkesten kilo almamaya dikkat etmeleri istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz