İşte Beşiktaş'ta Dorukhan Toköz gerçekleri!

Siyah-Beyazlılar’ın önceki sürem bonservisi elinde olarak ekibine katmış olduğu Dorukhan Toköz’ün, 2021 senesinde sona erecek kontratı, münakaşa mevzusu olmuştu. Önceki gün mevzuyla ilgili olarak Instagram hesabından bir izahat meydana getiren 23 yaşındaki ön liberonun menaceri Necdet Ergezen, “Beşiktaş’la 2019 yazları başladığımız sözleşme uzatma görüşmeleri, herhangi bir sonuca ulaşmayınca 2020 Ocak’ta sonlandırılmıştır. Ortak noktada anlaşamamamız ve konuşulan şartların her görüşmede değişmesi sebebiyle Beşiktaş’tan yazılı teklif beklediğimizi dile getirdik fakat öyleki bir teklif de hemen hemen bizlere gelmedi” ifadelerini kullanmıştı. Başarıya ulaşmış oyuncuyla yönetim arasındaki ‘yeni sözleşme’ geriliminin detaylarına, FANATİK ulaştı.

‘Performansın iyi olursa maaşını artırırız’

Eskişehirspor’la yollarını ayırması sonrasında 2018-19 sezonun başlangıcında bedelsiz olarak Beşiktaş’a gelen Dorukhan, Fikret Orman döneminde, ‘Performansın iyi olursa maaşını daha da artırırız’ sözü verilerek 350 bin Euro maaşa 3 senelik imza attı. Kara Kartal’a katılmasınınardından o sezona oldukça iyi hazırlanan Dorukhan, kısa sürede Şenol Güneş’in ilk 11’deki değişilmez adları arasına girdi ve 25 maçta vazife alıp 3 gol ile 4 asistlik performans sergiledi. Güneş, kısasürede büyük çıkış gösteren yuncusunu, A Ulusal Ekip’da üstlendiği görevin peşinden Ay- Yıldızlı ekibe da dahil etti.

1- 1.4 MİLYONLUK SÖZ ALDI AMA…

Ergezen Dorukhan Toköz, bu başarıya ulaşmış görüntüsü sonrasında yönetimden menaceri vesilesiyle görüşme talebinde bulunmuş oldu. Mevzu, doğal ki maaş artırımıydı… İlk meydana getirilen görüşmede taraflar, 350 bin Euro’luk maaşın 1.4 milyon Euro’ya yükseltilmesi mevzusunda anlaşmaya vardı. Yönetim, geçirme periyodunu gerekçe göstererek imzaların yeni takviyelerin yapılmasından sonrasında atılacağını belirterek Dorukhan’ı ikna etti. Siyah- Beyazlı idarecilerden gelen pozitif yönde tavır sonrasında başarıya ulaşmış ön libero, beklemeye geçti. Sonrasında meydana getirilen transferlerin yönetimde görüş ayrılıkları yaratması, yeni kadro ve hocayla işlerin iyi gitmemesine ek olarak yandaş baskısının artmasının peşinden Dorukhan meselesi, 1. gündem maddesi olmaktan çıktı. Finalde Başkan Fikret Orman, Eylül sonunda seçim sonucu aldı.

2- “BEN ARTIK YOKUM YENİ BAŞKANLA KONUŞUN”

Başkan Fikret Orman’ın seçim sonucu alması sonrasında sözleşme konusunu görüşmek isteyen Dorukhan ve menaceri, Orman’dan, “Artık yeni dönemde ben yokum. Yeni başkanla konuşursunuz” yanıtını aldı. Arkasından 6 Ekim’de Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor’la oynanan maçta dizinden sakatlanan Dorukhan Toköz, bir şanssızlık da burada yaşadı. Oyuncusunun tedavi süreci devam ederken seçimleri de takip eden oyuncunun menaceri, sandıktan Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin çıkması sonrasında bu kez yeni ekiple temas kurdu. Meydana getirilen ilk görüşmede, önceki yönetimin 1.4 milyon Euro’luk sözü hatırlatıldı. Sadece yeni yönetimden, “Şu andaki mali tabloda 1.4 milyon Euro maaş vermemiz oldukca zor” denildi ve taraflar 1.2 milyon Euro’da söz kesti.

3- SON SÖZLÜ TEKLİF 850 BİN EURO

Takımın istikrar mevzusunda sorun yaşaması, alınan başarısız sonuçlar ve Dorukhan’ın sakatlığının uzun sürecek olması sebebiyle meydana getirilen her yeni görüşmede, sayı daha da düştü… Önceki yönetimin 1.4 milyon Euro olarak belirlediği maaş, yeni ekipte ilkin 1.2’ye, peşinden 1 milyon Euro’ya indirildi. Siyah-Beyazlılar’ın ekonomik olarak sıkıntıda olması sebebiyle takımın maaş yükünü azaltmaya çalışmış oldukları dönemde her geçen gün ödemelerin birikmesi sonrasında son olarak yönetim, Ocak ayında Dorukhan’ın menacerine 850 bin Euro teklif etti. Kariyerine Beşiktaş’ta devam etmeyi planlamasına karşın belirlenen rakamın her geçen gün daha da düşürülmesi sonrası ve ek olarak önerinin gene yazılı olarak gelmemesi,ipleri koparma noktasına getirdi.

4- AVRUPA’YA AÇILMA KARARI ALDI

Geçen sürem İtalya Serie A ekibi Genoa’dan 6 milyon Euro’luk geçirme teklifi gelmesine karşın yönetimin sonucuna uyarak takımda kalan Dorukhan Toköz’ün, verilen sözlerin yerine getirilmemesi sonrasında kulüpten ayrılığa sıcak bakmış olduğu açıklandı. Başarıya ulaşmış oyuncunun, koronavirüs problemininin atlatılması sonrasında takımla çalışmalara başlayıp peşinden kulübüne bonservis bedeli de kazandırarak Avrupa’ya gitmeye karar verilmiş olduğu açıklandı. Genoa başta olmak suretiyle Avrupa’dan birçok ekibin, Dorukhan’ı takipte bulunmuş olduğu da öğrenildi.

Gökmen Özcan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz