İsmail Kartal Fenerbahçe'nin 5 sene önce yaşadığı silahlı saldırıyı anlattı!

Fenerbahçe’de 4 Nisan 2015’te Rizespor maçı sonrasında Trabzon’da bir silahlı saldırıya uğramıştı. Sarı lacivertlilerin ekip otobüsüne 2 el ateş edilmiş, otobüsün şoförü yaralanmıştı. 

O dönemde takımın teknik direktörlüğünü icra eden İsmail Kartal, bu vakayla ilgili yaşananları PlaySpor’a söyledi. 

İşte İsmail Kartal’ın 4 Nisan 2015’te yaşanmış olan silahlı hücum ile ilgili anlattıları:

Şampiyonluğun en büyük adayıydık. O gün güzel bir oyunla güzel bir yengi elde ettik. Şoförün 25-30 santim arkasında ben vardım. O altta kalıyordu ben birazcık üstte kalıyordum. İki el ateş edildi orada. Öndeki cam çift cam olduğundan, domuz kurşunu atıldı. Ben birazcık silahlara da meraklıyım, onu da bildiğim için yan cam tek cam olduğundan taraftan aldı. Yanımda bizim doktorumuz Burak Kunduracıoğlu vardı. Sağ olsun koruma Serdar şoförü tuttu, koltuktan devrilmesin diye. ‘Frene bas! Frene bas!’ derken otobüsün içinde bağırmalar, çağırmalar, kıyamet kopuyor. Doğrusu 150 metre şoförü tutup frene bas frene bas derken, hafifçe hava da birazcık yağışlıydı, yalpalayarak güç bela durduk orada. 

Bu şekilde bir vaka yaşandı. Doğal hepimiz şok oldu. Ondan sonrasında lige 1-2 hafta ara verildi. Futbolcularla yaptığımız sohbetlerde hepsi şunu söylediler; “Moralimiz sıfır. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir vaka oldu. Hiçbir şey bizim ailemizden kıymetli değil” dediler yabancı oyuncular bilhassa Kuyt, Meireles, Bruno Alves… Bunlarla konuştuk. Hepsi ülkelerine gitmek istediler, ‘biz burada oynamak istemiyoruz’ dediler.

Sonrasında izin verdik. İzinden sonrasında geri geldiler. Antrenman sistemlerini değiştirdik. Birazcık daha hoşgörülü değişik soft antrenmanlar yaptık. Oyuncuları oldukca fazla sıkmadan, artık hedefimiz şampiyon olmak falan değil, sezonu bitirmekti. O vaka bizlere oldukca büyük bir darbe vurdu. Takımın tüm konsantrasyonu dağıldı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz