Fenerbahçe'ye Ferdi Kadıoğlu müjdesi

Mali sorun yaşayan ve stadyum kirasını ödemekte sorun çeken NEC Nijmegen Kulübü’ne belediyeden iyi haber geldi. Nijmegen’in de içinde yer almış olduğu bölgenin gazetesi Gelderlander’in haberine gore kulüp bir süredir mali sorun içinde bulunuyor ve Ferdi Kadıoğlu’nun Fenerbahçe’ye transferinden meydana gelen 700 bin euroluk ödemeyi hemen hemen alabilmiş değiller.

Kulübün kullandığı stadyum için 550 bin euroluk senelik kira bedelini ödemekte sıkıtı çekmiş olduğu bildirildi. Milliyet’in haberine gore sarı-lacivertlilerden beklenen ödemenin de gelmemesiyle ödemede çekilen bu sorun, corona virüs yüzünden şimdilik rafa kalktı. Nijmegen belediyesi, corona süreci yüzünden kulübün nisan içinde yapması ihtiyaç duyulan ödemeyi ağustosa erteledi.

NEC Nijmegen Sportif Direktörü Wilco van Schaik mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Nijmegen belediyesine fazlaca müteşekkiriz” dedi. Schaik geçtiğimiz hafta da Ferdi Kadıoğlu transferiyle ilgili bir izahat yapmış ve “10 aydır ödeme bekliyoruz. FIFA şimdi kararını verdi ve Fenerbahçe’nin ödemeyi gerçekleştirmesini bekleyeceğiz. Bu miktarın ödenmemesi finansal olarak bizi fazlaca zorladı. Bu meblağ kaynak için bizlere fazlaca destek olacak” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz