Beşiktaş'tan Dorukhan Toköz'e rest!

Dorukhan Toköz’ün istekleri Beşiktaş’ta herkesi küplere bindirdi. Önceki gün menajeri vasıtasıyla yeni sözleşme isteyen 23 yaşındaki futbolcu, kendisine verilen sözlerin tutulmadığını belirterek isyan bayrağını açmıştı.

Toplumsal medya hesabından Beşiktaş formalı fotoğraflarını da kaldıran millî futbolcu ipleri kopma noktasına getirdi.

Dorukhan’ın menajeri Necdet Ergezen, “Ligler başlayınca eylül ayında ya da Dorukhan’ın sözleşmesinin bitimine altı ay kala görüşmeye çağırırlarsa o zamanki şartları masaya koyarız. Dorukhan’ın bölgesinde oynayan futbolculara 2 milyon avro civarı ödeniyor. Benzer sözleşme isteriz” diyince siyah-beyazlı yöneticilerin tepkisi sert oldu.

“NE DURUMDA OLDUĞUNU UNUTMA!”

Türkiye Gazetesi’nin haberine nazaran, genç futbolcuyla iletişime geçen siyah-beyazlı yöneticiler, “Sözleşmen bir yıl daha devam ediyor. Gencecik adamsın. Bu işlere kalkışacağına işine bakıp futbolunu oynasana. Beşiktaş’tan ilkin ne durumda bulunduğunu unutma” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Dorukhan’ın menajeri Necdet Ergezen’e de sitemde bulunan siyah-beyazlı idareciler, “Dorukhan’ın bölgesinde oynayanlara ödenen yüksek rakamlar var fakat biz onlardan kurtulmak istiyoruz esasen. Önceki yönetimin yapmış olduğu yanlışları devam ettirmek zorunda değiliz. Önümüzdeki dönemde bu tür sözleşmeler asla olmayacak” diyerek sözleşme yenileme girişiminde bulunmayacaklarını açıkça dile getirdi.

ÜCRETLER DÜŞECEK

Menajer Necdet Ergezen’in, “Dorukhan Toköz’ün bölgesinde (orta saha) oynayan futbolculara 2 milyon avro civarı ödeniyor” söylediği adlar içinde Ljajic (2 milyon avro) ve Lens (2,2 milyon avro) yer ediniyor. Yönetim ise yeni sürem öncesi futbolcuların tamamıyla görüşüp, koronavirüs sebebiyle değişen futbol ekonomisinden dolayı senelik ücretlerinde indirime gitmelerini isteyecek. Bu mevzuda katı tavır alan yönetimin, indirime gitmeyen oyuncuları kadro dışı bırakarak gerekirse yola altyapı oyuncularıyla devam etmekte emin olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz