Beşiktaşlı yönetici Adnan Dalgakıran'dan Talisca açıklaması!

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, siyah beyazlı taraftarların takımda görmek istediği Anderson Talisca’nın transferi hakkında izahat yapmış oldu. Dalgakıran, Dorukhan Toköz ve menajeri ile ilgili de dikkat çeken sözler sarf etti.

Süper Lig’in başlaması ve sözleşmesi bitecek futbolcular

Orta Çizgi’nin toplumsal medya üstünden canlı gösterim konuğu olan Dalgakıran, koronavirüs sebebiyle Haziran’a kadar başlaması beklenmeyen Süper Lig ve Mayıs sonunda sözleşmesi bitecek oyuncularla ilgili olarak, “Futbol piyasası fazlaca büyük bir çöküntüye uğrayacak. Karar almak sıhhatli olmayabilir. Görüşmeler ve planlar sürecek. Ona bakılırsa de birini uygulayacaksınız. Bazı kararların alınması lazım ki; bizim de bu kararlar çerçevesinde bir şeyler yapmamız lazım. Kulüpler, UEFA ve Federasyonla görüşüyor. Hemen hemen bir karar aşamasında değil. Haziran’da liglerin oynanabileceğinin garantisi var mı? O yüzden sözleşmelerle ilgili neyin kararını alabilirsiniz? Elimizden geldiği kadar etrafımızdaki ilişkiye dikkat etmeliyiz. Dünyanın bir numaralı gündemi bu.” dedi.

Dorukhan Toköz ve mernajeri hakkında da görüş bildiren Beşiktaşlı yönetici, “Futbolcular, bilhassa menajerlerine bu zamanda dikkat etsinler. Oldukça akıllı ve bilgili menajerleri yoksa onları yanlış yola sürükleyebilir. Belirsizlik içinde ilerlerken her şey; normalmiş şeklinde ilerleyen menajerler futbolcuların geleceğini karartabilir.” yorumunu yapmış oldu.

Talisca transferi

Beşiktaşlı taraftarların transferini fazlaca istediği eski oyuncuları Anderson Talisca’nın durumunu da değinen Adnan Dalgakıran; “Talisca ya da bir başkasının kafası karmakarışık. Şu dönemde ne meydana getirecek, nereye gidecek? Belirsizlikler var. Bu soruları çokça soran arkadaşların; kulübün mali durumu hakkında biz ne anlatırsak anlatalım bunu kabullenmeyi istemediklerini görüyorum. Bizim ciddi maliyetlerle futbolcu alacak bir ekonomik tablomuz yok. Şu an 56 milyon Euro’luk bütçemiz var. Her şey düzgüsel olsaydı yeni sürem kuracağımız takımın bütçesini kurallar gereği 35 milyon Euro’ya düşürecektik. Bu parayla neler alınabilir? Taraftarlarımız bunu düşünsünler. Buna tüm ekip oyuncuları dahil. Gerçekçi olmak lazım. Beşiktaş’ın mali durumu ortada. Bunlar böyleyken bu tür şeyler fanteziden öteye gitmez.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz