Beşiktaş'a büyük şok! 5 futbolcu kabul etmedi…

Koronavirüs salgınının vurmuş olduğu futbol ekonomisindeki mali krizden çıkmanın yollarını arayan ve bu yüzden sözleşmesi devam eden yabancı oyuncularla ön görüşme yaparak indirim isteyen Beşiktaş Yönetimi, bu mevzuda ikinci hamlesini de gündemde tutuyor.

5 futbolcu kabul etmedi!

Milliyet’in haberine nazaran; Şimdiye kadar görüştüğü yabancılardan maaş indirimi mevzusunda negatif cevap alan siyah-beyazlılar, yüksek ücret alan Domagoj Vida, Jeremain Lens, Kevin N’Koudou, Victor Ruiz ve Adem Ljajic şeklinde isimlerle teklif gelmesi halinde yollarını ayırmaya çalışacak. Ekip bütçesini aşağıya çekerek Beşiktaş’ın gelecek sezonlarını kurtarmak isteyen yönetim, bu oyuncuların önüne “sözleşme yapılandırma” ile “teklif getirme” seçeneklerini koyacak.

Yüksek ücret alan yabancılardan Türkiye’de kalmak istemeleri halinde ellerini taşın altına koyarak fedakarlık isteyecek olan yönetim aksi durumda yolları ayırmak için ortak bir çözüm bulmaya çalışacak. Yeni dönemde takıma, ucuz ve yetenekli gençleri monte etmek isteyen siyah-beyazlılar, kiralık oyuncuların yerine gene kiralık adlar alacak.

Sözleşme güncelleme gündemde!

Bütçeyi 30 milyon euronun altına çekmek isteyen yönetim ilk olarak Vida, Ljajic ve Lens ile ya sözleşme güncelleme ya da teklif getirmeleri mevzusunda masaya oturacak. Takımdan ayrılmak isteyen oyunculara güçlük çıkarmayacak olan siyah-beyazlılar, 4-5 senelik yeni bir yapılanmaya gidecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz