Trabzonspor yol haritasını belirledi! Corona virüsü planı…

Tüm dünyayı derinden sarsan corona virüsü (COVID-19) salgını, futbol ekonomisini de yakından etkiledi. Barcelona, Bayern Münih benzer biçimde Avrupa’nın en kuvvetli kulüpleri dahi futbolcu maaşlarında indirime giderken, Trabzonspor Yönetimi de yol haritasını belirledi. Buna nazaran kısa zamanda futbolcularla görüşmeler yapılacak. Öncelikli mevzu ise oldukça daha azca tutara çalışan kulüp mensubunun maaşları. Bu mevzuda ekip kaptanı Jose Sosa devreye girerken, “Gerekirse oyuncular olarak bu ay biz ödeyelim” mesajını gönderdi.

Yönetim ise “Biz hallederiz” yanıtını verdi. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, 2 günde problemi çözürken, dün tüm personelin ortalama 2 milyon liralık maaşının hesaplara yatırılmış olduğu öğrenildi.

Krizden kuvvetli çıkmak

Futbolcularla ilgili de mühim kararlar söz mevzusu. Göreve geldiğinden beri maaş bütçesini ciddi seviyede düşüren ve akılcı bir politikayla maliyetleri en aza indirgeyip, ekibi da şampiyonluk yarışının favorisi haline getiren Başkan, bu sıkıntılı süreçten de kuvvetli çıkmanın hesaplarını yapıyor. Sturridge ve Mikel’in gitmesiyle bütçe anlamında eli rahatlayan yönetim, oyuncu maaşlarını kazandıkları rakama nazaran yüzde 75 ile 25 içinde düşürmeyi planlıyor.

Tavan ücret 1.5 milyon

Yerli futbolcuların bu mevzuda herhangi bir sorun yaratmadığı öğrenilirken, yabancı isimlerle de görüşülecek. Gelecek sürem ise 1 milyon ile 1.5 milyon Euro aralığında maaşlar olacak. Maksimum 1-2 kural dışı yıldız için 2 milyon Euro seviyelerine çıkılacak. Yönetim, bunu kabul etmeyip “gitmek isterim” diyecek oyuncuların, mevcut global krizde bu paraları hiçbir yerde bulamayacakları görüşünde.

FANATİK ÖZEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz