Sakıb Aytaç: İnanıyorum ki yolun sonu aydınlık

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’un tecrübeli sol bek oyuncusu Sakıb Aytaç, İHA muhabirine yapmış olduğu açıklamada sürecin sonunun iyi olacağına inandığını belirtti.

Virüs salgınının tüm planları altüst ettiğini belirten Aytaç, “Her insanın yarınlara dönük ne planları, ne beklentileri vardı. Fakat şimdi evimizde oturuyoruz. Buna da şükür evimizde ailemizleyiz ve sağlığımız yerinde. Vakaya bu tarafınca da bakmak lazım. Ben her şer şeklinde görünen sürecin arkasında bir hayır bulunduğunu düşünüyorum. O yüzden hepimiz içini ferah tutsun ve güzel şeyler olacağına dair inancını güçlendirsin. İnanıyorum ki yolun sonu aydınlık. Dünya olarak bir acil durumla karşı karşıyayız. Nereden bilebilirsin ki böyle bir durum yaşanacağını. Bizim işimiz futbol fakat futbol konuşulacak bir süreç değil açıkçası. Lig oynanır mı ertelenir mi bunu kestirmek fazlaca zor. Aslına bakarsanız şuan için her insanın aklında sağlığı, ailesi ve ülkesi olmalı diye düşünüyorum. Biz bireysel çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakalım süre neyi gösterecek hep beraber göreceğiz” dedi.

“Takımla meydana getirilen emek verme şeklinde olması beklenmemeli”

Bireysel antrenmanlarının da devam ettiğini kaydeden Aytaç, “Şuan tamamımız çalışıyoruz. Doğal olarak bu emek verme o şekilde kapsamlı bir emek verme değil. Takımla meydana getirilen emek verme şeklinde olması beklenmemeli. Lig yeniden başlarsa nasıl olur onu bilemiyoruz. Tanrı ülkemizi ve dünyamızı felaketlerden korusun” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz