Luigi Datome: Spor bir daha asla eskisi gibi olmayacak

Fenerbahçe Beko’nun İtalyan yıldızı Luigi Datome, İstanbul’daki evinden yapmış olduğu bağlantıyla ülkesi basınından Sky Sport’a açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Olimpiyatların ertelenmesinin kendisini nasıl etkileyeceğini cevaplayan Datome, “Mevcut durumda bu mevzuya ilişkin fazla şey düşünmüyorum. Kasım ayında 33 yaşlarında olacağım sadece fizyolojik olarak iyi durumda olursam Olimpiyatlarda yer alacağım. Şu an yaşanmış olan acil durum göz önüne alındığında hepimiz için değişik bir sürem olacak. Bu oldukça demokratik bir kriz ve spor artık eskisi benzer biçimde olamayacak. Tamamımız, yeni bir başlangıca hazırlanmalıyız” ifadelerini kullandı. 

Evde geçirdiği günlerde Türkçe çalışmalarına ağırlık verdiğini belirten İtalyan yıldız, “Bu süreçte etken kalmaya ve Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Öğreniyorum bu sebeple 5 yıl geçirdikten sonrasında asla bilmemek utanç verici olurdu. Birinci yada ikinci seviyedeyim. Doğrusu İngilizce bilmeyen biriyle konuşmam gerekirse derdimi anlatabilirim” dedi. 

Obradovic ile olan ilişkisine de değinen Datome, “Oldukca yakın bir ilişkimiz var. Bu 5 yıl içinde hem güzel hem sıkıntılı anlamış olur yaşadık. Beni, bu proje için seçen şahıs oydu. Aramızda saygı ve sevgi var ki onunla bu şekilde bir ilişkim olduğundan gurur duyuyorum. Onun için ekip, daima en mühim şey ve bundan başka bir şeyi kabul etmiyor. Yapmış olduğu ve düşündükleri mevzusunda oldukça dürüst” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz