Gaziantep FK futbolcuları evde kalmanın önemine dikkat çekti

Gaziantep FK’nın kaptanı Günay Güvenç ve orta saha oyuncusu Furkan Soyalp, koronavirüs salgınından korunmak için kurallara uymanın öneminde değinirken, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunmuş oldu.

GÜVENÇ: BİZE VERİLEN TALİMATLARI YERİNE GETİRELİM

Gaziantep FK’nın tecrübeli kaptanı Günay Güvenç, ikazları dikkate almanın önemini dile getirerek, “Ben evde kalıyorum, sen de evde kal. Bakanlarımız verdiği talimatlarda evde kalmamızı söylüyor. Mühim bir ihtiyacımız olmadığı sürece evden dışarıya çıkmayalım. Tamamımız şu an oldukca büyük bir mesuliyet altındayız. Sağlığımıza dikkat edelim, hep birlikte bunun üstesinden geliriz. Hepimiz oldukca büyük mesuliyet altında ve bizlere verilen talimatları yerine getirelim” diye konuştu.

SOYALP: SORUN KÜRESEL, MÜCADELE ULUSAL

Kırmızı siyahlı kulüpte forma giyen Furkan Soyalp ise, bilgili olunduğu sürece koronavirüsün üstesinden gelinebileceğine vurgu yaparken, “Günümüzde hepimize sorun olan bu virüsle mücadelemizi hep birlikte yapacağız. Ikimiz de şu an evdeyiz ve evden çıkmıyoruz. Bireysel olarak spor yapıyoruz. Beraber bunun üstesinden gelebiliriz. Siz de bilgili bir halde dışarıya çıkmayarak, elzem olmadığı sürece evde kalmış olarak bu virüsü atlatabiliriz. Mesele küresel fakat mücadelemiz ulusal. Her bir fert bilgili olursa bu süreci daha azca kayıpla atlatabiliriz. Şimdi birlik olma vakti” şeklinde konuştu.  

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz