Ali Koç'tan büyük sürpriz! Yeni sportif direktör…

Sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, Comolli’yi görevden aldıktan sonrasında, yeni bir sportif direktör getirmeyi planlıyor. Bu çerçevede Avrupa futbolunda deneyimiyle ön plana çıkan isimlerle görüşüyor. İlk olarak temas kurulan isim Barcelona’nın eski sportif direktörü…

2 HAFTA ÖNCE GÖRÜŞTÜ

Koç, iki hafta ilkin, Ariedo Braida ile görüştü. Braida, İtalyan bir futbol adamı. Sırasıyla ilkin Monza, arkasından Milan ve sonrasında da FCBarcelona’da sportif direktör görevinde bulunmuş oldu. Katalan kulübünde bir ara seyretme ekibini de koordine etti. 12 Ağustos 2019’da Barcelona’dan bütünüyle ayrıldı.

Ali Koç’un temsil etmiş olduğu grup, FCBarcelona ile büyük bir sponsorluk anlaşmasına haiz. Koç, bu ilişki sebebiyle kulüp çevresindeki pek fazlaca futbol adamıyla temasını koruyor. Braida ile Barcelona’daki iyi ilişkileri çerçevesinde temas kuran sarı lacivertlilerin başkanı, İtalyan futbol adamıyla birebir görüşerek, uzun süre düşünce teatisinde bulunmuş oldu.

Karşılıklı düşünce alışverişinin arkasından taraflar yine görüşmek kaydıyla toplantıyı sonlandırdılar.

Barcelona’da Andoni Zubizaretta’nın yerine, 2015-2016 sezonunda sportif direktörlüğe getirilen Ariedo Braida’nın bu görevi fazlaca verimli ve uzun sürmedi.

Daha ilkin Beşiktaş ve Galatasaray ile de adı anılan Braida şimde de Fenerbahçe’nin gündeminde. (Ajansspor)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz