Rıza Çalımbay’ın teklifine ilk destek Antalya’dan

DG Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin Antalya’da oynanıp tamamlanması önerisinde bulunarak, “Bence Antalya bana bakılırsa o mevzuda ideal. Her türlü şey var, saha da fazlaca, otel de fazlaca. Çarşamba, pazar maçlar oynanıp neticelenebilir” dedi.

Süper Lig ekiplerinden DG Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) telekonferansla bağlanarak, açıklamalarda bulunmuş oldu. Deneyimli çalıştırıcı, Antalya’nın liglerin tamamlanması için en uygun yer bulunduğunu açıklayarak, “Bu maçları oynamak için iyi bir ortamın olması gerekiyor. Her şey bittikten sonrasında ya da daha azaldıktan sonrasında oynanması gerekiyor. Benim kendi düşüncem tüm takımların Antalya’ya gelmesi. Hatta 2. Lig takımları bile gelebilir. Bundan dolayı tüm takımlar için orada otel, saha her şey var. Baktığınız süre bilim adamlarının, profesörlerin, doktorların paylaşmış olduğu şeylerden bir tanesi de maçların sıcak yerlerde oynanması. Bence Antalya bana bakılırsa o mevzuda ideal. Her türlü şey var, saha da fazlaca, otel de fazlaca. Maçlar da gündüz yada akşam oynanırsa, artık herkeste stres, sorun, gerginlik her şey var. Vakalarda inşallah düzelir o zamana kadar. Çarşamba, Pazar, Çarşamba, Pazar maçlar oynanıp neticelenebilir” şeklinde konuştu.

Yaşacan: “Biz bunu fazlaca güzel şekilde organize ederiz”

Spor Gezim Birliği ve TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan da mevzuya ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu. “Müthiş bir teklif” diyen Yaşacan, “Antalya pırıl pırıl bir kent. Otellerin hepsi şuanda boş esasen. Futbolcular sıhhat kontrolleri yapılarak otele alınırlar. Bu süreçte otel çalışanları da evine gitmek yerine otelde konaklar böylece dışarıdan virüs taşınması engellenmiş olur. Ligi bitirmek için haftada 2-3 maç yapılabilir, değişik çözümler bulunur. Maçlar esasen seyircisiz oynanacağı için de bir mesele olmaz” şeklinde konuştu.

“Tüm dünya ligleri hususi uçaklarıyla Türkiye’ye gelip oynayabilir”

Tüm dünya liglerini Antalya’da oynatabileceklerini dile getiren Yaşacan, “Tüm dünyaya çağrıda bulunuyorum, tüm dünya liglerini Antalya’da oynatabiliriz, alt yapımız hazır. Hususi olan 200 sahamız var. Her kulübün kendi hususi uçağı var, hususi uçaklarıyla gelebilirler” diye belirtti.

“Basketbol ve voleybol da dahil edilsin”

Futbol açısından güvenli bir ortam oluşturulacağını belirten Yaşacan, basket bolca ve voleybol karşılaşmalarının da Antalya’da yapılabileceğini aktardı. Yaşacan, “Biz bunu fazlaca güzel şekilde organize edebiliriz” dedi.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz