Galatasaray'da gözler Falcao, Muslera, Feghouli ve Belhanda'da

Galatasaray’ın koronavirüs dönemindeki tedbir paketinin bilgileri belli oldu. Buna bakılırsa sarı-kırmızılılar, iki hafta içinde futbolcular ve temsilcileriyle ücretler konusunu ele alacak.

Milliyet’in haberine bakılırsa; telefonla tek tek yapılacak görüşmelerde oyunculardan belirli dönemler için ücretlerinde indirimler istenecek. İlk planda sözleşmesi devam edenlerin yıl sonuna kadar maaşlarının yüzde 30 indirilmesi hedefleniyor. Ek olarak kulüp, 2-3 ay için ödeme yapılmaması ve ötelenmesini istiyor. Bu aşamada bilhassa Falcao, Muslera, Feghouli ve Belhanda benzer biçimde yüksek ücret alan oyuncuların tavrı mühim… Öteki taraftan ise kiralık yada sözleşmesi biten futbolcularla ilgili kulübün yapacağı aksiyon belli oldu. Bu futbolculara ödemelerin bir süre yapılmayacağı ve bu mevzuda anlayışlı olmaları söylenecek. Ek olarak birkaç aylık maaşları içeride kalan oyunculardan da gene indirim istenecek. Sarı-kırmızılı yetkililer bu operasyonla nefes alacak, futbolcular ise ilinti duygusunu gösterecek.

Sarı-kırmızılılarda ilk olarak Selçuk İnan fedakârlık hayata geçirmeye hazır bulunduğunu açıklamıştı. Sürem sonu sözleşmesi biten Selçuk’un tavrının öteki futbolcular üstünde de tesir yaratması planlanıyor.

Personele ileti

Öteki taraftan önceki gün kulüp personeline maaşlarının yüzde 70’i yatırılmıştı. Bu durum, ücretlerde yüzde 30 indirime gidildiği yorumlarına niçin olmuştu. Sadece kulüp, personele yeni bir bilgilendirme yaparak maaşlarının kalan kısmının ay içinde ödeneceği bilgisini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz