Yeni Malatyaspor'da Hikmet Karaman süreci yorumladı

Takımdaki son durum ve futbola verilen korona virüs arasıyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hikmet Karaman, bireysel antrenmanlarının sürdüğünü söylemiş oldu.

“Şuan kimsenin futbol düşündüğünü sanmıyorum”

Sağlığın futboldan daha mühim bulunduğunu belirten Karaman, “Oyuncularımızın hepsi bireysel çalışmalarını sürdürüyor. Ara sıra emek harcamalar video ile bizlere aktarılıyor. Teknik ekibimiz bu tarz şeyleri izliyor ve değerlendiriyor. Eğer bizlere bir antrenman zamanı ya da maç zamanı verilirse futbol federasyonundan, bizim de acilen antrenmanlara başlamamız gerekecek. Şuan kimsenin futbol düşündüğünü sanmıyorum fakat bir de bu şekilde bir durum var. Yarın nasıl sonuçlanacağını kimse kestiremez. Bazı şeyler futboldan da yaptığımız işlerden de daha önemlidir. Ilk olarak Sağlığımız, ailemiz ve ülkemiz. Gerisi bir halde halledilir. Fakat bu ortamda futbol düşünülür mü, birazcık zor. Her şeye karşın yaşam devam ediyor” dedi.

“Yetkililerden gelen tavsiyelere uymalıyız”

Yetkililerden gelen uyarılara uyulması icap ettiğini de belirten Karaman, “Mühim olan bu hastalığı erken bir dönemde engelleme başarısını göstermek. Hepimizin erken dönemde hastalığı engelleme başarısı göstermesi zorunluluktur. Ara sıra emare göstermeyen hastalar var. Dolayısıyla ‘evde kal’ sloganı doğru bir slogandır. Evde kalıp kendimizi izole etmeliyiz. Yetkililerden gelen tavsiyelere uymalıyız” ifadelerini kullandı.

“Hastalık kimseyi yaşı, yapmış olduğu işi ya da toplumsal statüsüyle ayırmıyor”

Karaman, spor camiasından hastalığa yakalananlara sa başsağlığı dileyerek, “Bir ihtimal gündemde olan adlar medyada ön plana çıkıyor fakat bu problem hepimizin problemi. Dolayısıyla adını zikredemediğimiz bu hastalığa yakalanan ve bir ihtimal fazlaca zor durumda olanlar var. Tüm dünyaya geçmiş olsun mesajını vermek gerekiyor. Birbirimizle dayanışma içinde olmak durumundayız. Esas ihtiyacımız olan beraberlik ve moral. Spor dünyasından da bir fazlaca isim hastalığa yakalandı. Demek ki bu hastalık kimseyi yaşı, yapmış olduğu işi ya da toplumsal statüsüyle ayırmıyor. Bu anlamda daha bilgili hareket etmeliyiz” dedi.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz