Trabzonspor sözleşmeler konusunda rahat

Süper Lig’e koronavirüs sebebiyle verilen aranın uzaması halinde oyuncuların 31 Mayıs’ta sona erecek olan sözleşmeleri de gündeme gelmeye başladı. Bu mevzuda en rahat kulüplerin başlangıcında ise Trabzonspor geliyor. Sosa ve Novak mevzusunda ciddi bir mesafe alan bordo-mavili kulübün bu iki oyuncu haricinde bir sıkıntısı bulunmuyor.

Pereira ve Hosseini Trabzonspor’a bağlı

Mayıs 2020’de sözleşmesi sona erecek olan bir öteki oyuncu ise Portekizli Joao Pereira, bordo-mavili kulüp tecrübeli müdafa oyuncusuyla ilgili olarak sürem sonunu bekleyerek bir karar verecek. Gene 2020 Mayıs ayında sözleşmesi sona erecek olan müdafa oyuncusu Majıd Hosseini mevzusunda ise Trabzonspor oldukça rahat, bu oyuncunun sözleşmesinde ise Trabzonspor’un opsiyon hakkı bulunuyor. Bordo-mavili kulüp bu opsiyonu kullanımı halinde oyuncuya 600 bin Euro ödeyecek.

Trabzonspor’da sürem sonu sözleşmesi bitecek öteki oyuncu ise Ndiaye, sürem sonuna kadar İngiltere’nin Stoke City kulübünden kiralanan oyuncunun satın alma opsiyonunu ise bordo-mavili kulüp elinde bulunduruyor.

Trabzonspor’u rahatlatan tablo

Süper Lig’de sözleşmeler mevzusunda en rahat kulüplerin başlangıcında Trabzonspor geliyor. Bilhassa altyapıdan yetiştirdiği oyuncularla dikkat çeken bordo-mavili kulüp gelecek vaat eden oyuncularla sözleşmelerini uzun vadeye yaymış durumda. Bordo-mavili kulüpte Uğurcan Çakır’ın 2024, Abdulkadir Parmak, Hüseyin Türkmen ve Serkan Asan 2023, Abdulkadir Yaşam, Nwakaeme, Ekuban, Doğan Erdoğan, Erce Kardeşler ve Yusuf Sarı 2022, Sorloth, Campi, Kamil Ahmet Çörekçi ve Guilherme’nin 2021 yılına kadar Trabzonspor’da sözleşmeleri bulunuyor.

Geleceklerini performansları belirleyecek

Trabzonspor, eskisi şeklinde sözleşmeler yapmak yerine kendi belirlediği sistem üstünden sözleşmeler yapıyor. İleride yaşanması olası riskler karşısında önlemlerini alan bordo-mavili kulüp dönem içinde takıma aktarma etmiş olduğu Manoel, Da Costa ve Bilal Basacıkoğlu transferlerinde bunu gerçekleştirmiş oldu. Manoel’de yarım sürem 2 yıl opsiyonlu, Da Costa’da yarım sürem 1 yıl opsiyonlu ve Bilal Basacıkoğlu’nda da yarım sürem 2 yıl opsiyonlu sözleşme imzalandı.

Sosa ve Novak ile görüşmeler sürüyor

Bu sürem performanslarıyla Trabzonspor’a mühim katkı elde eden Sosa ve Novak ile bordo-mavili kulüp gelecek sezonda devam etmenin hesaplarını yapıyor. İki oyuncuyla da meydana getirilen görüşmeler devam ediyor. Bu iki oyuncuda şimdiye kadar net bir netice alamayan bordo-mavili kulüp görüşmelerini büyük bir titizlikli sürdürüyor.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz