Rıdvan Yılmaz: Buralara gelmemi sağlayan tek şey Beşiktaş’ın büyüklüğüdür

Beşiktaş’ın genç sol beki Rıdvan Yılmaz, siyah-beyazlı takımda forma giyerek çocukluktan beri kurduğu düşsel yaşadığını belirtti. Siyah-beyazlı kulübün resmi gösterim organlarından Beşiktaş dergisine açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki Rıdvan, futbola başlama öyküsünü ve Beşiktaş altyapısına girişini söyledi.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcularından bulunduğunu aktaran Rıdvan, “Bigün ’Sergen Yalçın senin hocan olacak, Boateng ile beraber oynayacaksın, Quaresma ile arkalı önlü oynayacaksın.’ deselerdi buna inanmazdım. Örneğin Ümit ağabeyi Göztepe’de televizyondan izlemiştim şimdi Ümit ağabey ile oldukça yakın ağabey-kardeş ilişkimiz var. Yaşam hakikaten o denli değişik ki, Sergen Yalçın Beşiktaş efsanesi olarak yaşıyor. Oldukça güzel bir duygu. Oldukça mühim hocalarla çalıştım, oldukça şey öğrendim. Sergen hocamdan da öğreneceğim oldukça şey var.” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş benim hayatım.” diyen genç futbolcu, “Ailemden oldukça Beşiktaş ile yaşıyorum. Buralara gelmemi elde eden tek şey Beşiktaş’ın büyüklüğüdür. Beşiktaş olmasaydı Rıdvan Yılmaz olur muydu? Orası muamma…” şeklinde görüş belirtti.

Rıdvan Yılmaz, kendisine Gökhan Gönül’ün bir sözünü örnek aldığını aktararak, “Beşiktaş camiasını hiçbir süre utangaç etmemeye çalışacağım. Gökhan ağabeyin ’Fena orta yapabilirim, pas hatası yapabilirim fakat savaşım etmediğim bigün bile göremeyecekler. Bunun sözünü veriyorum’. şeklinde bir hitabı var, bu söz benim de ilgilendiriyor. Bu forma için elimden gelen her şeyi yapacağım. Küçüklükten beri hayalini kurduğum kulüpteyim. Beşiktaş’ı daha iyi bölgelere getirebilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Genç sol bek, Beşiktaş’ta bu sürem Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda birer maçta forma giydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz