Onyekuru: O golü unutamıyorum!

Galatasaray’ın toplumsal medya hesabı, geçen sürem şampiyonluğu getiren Başakşehir maçındaki Onyekuru’nun gol sevincini paylaşırken, “Hey Onyekuru, umarız evde iyi zaman geçiriyorsundur. Eski fotoğraflara bakıyorduk, bunların senin için ne anlama geldiğini bizimle paylaşmak ister misin?” diye sordu. Nijeryalı yıldız da görüntülü olarak şu cevabı verdi: Başakşehir’e attığım golü kariyerim süresince unutmayacağım. Oldukça mutluydum, fotoğraflara bakmış olduğunuzda da, taraftarlara nasıl koştuğumu görebilirsiniz. Hepimiz fazlaca mutluydu. Bağırıyorlar, tezahürat yapmış olup “Cim Bom Bom” diyorlardı. İnanılmaz bir duyguydu benim için…”

‘Muslera yanıma geldi ve…’

“Feghouli’nin beraberlik golünden sonrasında Muslera yanıma geldi ve bana, ‘Tamam kardeşim, şimdi senin dönemin geldi. Endişelenme ve sayılmayan golü unut, sonuna kadar zorla, talih sana gelecek’ dedi. Ben de ondan büyük bir itimat aldım. Bana o fırsatın gelmesini bekledim. Ve o şansı bulduğumda da golü attım. Oldukça mutluydum. O gün benim için fazlaca özeldi. Bu sebeple kariyerimdeki ilk şampiyonluğu yaşamıştım. Galatasaray yada başka kulüplerle 2-3 kez şampiyon olan ekip dostlarım vardı fakat bu benim için fazlaca özeldi…”

‘Isınma bölümünde hissettim’

“Aslen o gün hemen hemen ısınma bölümünde dahi hissetmiştim bunu. Tüm konsantrasyonumu, kapasitemin tamamını vermeye hazırdım. Evimizde oynuyorduk, bizi en baştan itibaren inanılmaz bir halde destekleyen bir taraftarımız vardı. İnanılmazdı ve Tanrıya şükürler olsun ki başardık.”

Kadıköy için mesajı var

Onyekuru, Kadıköy galibiyetinin fotoğrafları sorulunca da, “Bu tarihin ta kendisiydi. Bunun bir parçası olabildiğim için kendimi talihli hissediyorum. Bu maç kulüp için olmasıyla birlikte, oyuncular olarak bizim için de büyük bir anlam taşıyor. Sonsuza kadar hatırlayacağım bir anı” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz