Mecnun Otyakmaz’dan ‘Evde Kal’ çağrısı!

Otyakmaz, kırmızı-beyazlı kulübün resmi web sitesinden yayınladığı çağrıda, vatandaşların evde kalmalarını isteyerek toplumsal mesafenin de korunmasına dikkat çekti.

Başkan Otyakmaz, şu ifadeleri kullandı;

“Tüm dünyada olduğu benzer biçimde ülkemiz de Korona virüs tehdidi altında. Birçok organizasyon iptal edildi. Devletimiz ilk andan itibaren kapsamlı tedbirler aldı ve almaya da devam ediyor. İnsanlık olarak yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte Korona virüse karşı hep beraber bir savaşım veriyoruz. Ülke olarak kenetlendik. Devletimiz tarafınca virüse karşı alınan tüm önlemlere kesinlikle riayet etmeliyiz. Salgını önlemenin en etkili yolu; toplumsal mesafeyi koruyarak başka insanlarla mümkün olduğunca temastan kaçınmaktır. Bundan dolayı yurttaşlarımız, çocuklarımız ve bilhassa de sıhhat otoritelerince risk grubunda olan 65 yaş üstü yurttaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olan halkımız kesinlikle dışarıya çıkmamalıdır.

Ortak kullanım alanlarında temizlik ve el hijyenine oldukça dikkat ederek Sıhhat Bakanlığı tarafınca belirlenen 14 kurala kesinlikle uymalıyız. Alınan sıkı tedbirlerle, salgının tesirinin en kısa sürede geçmesini sağlayabiliriz. Salgın riski tamamen ortadan kalkana kadar oldukça daha dikkatli davranmalıyız. Unutmayalım; toplumu korumak, ilk olarak kendimizi korumakla adım atar. Yaşam eve sığar. Evde kal, sıhhatli kal.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz