Konyaspor'dan Corona virüs açıklaması

Kulüp tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, “Dünya genelinde olduğu şeklinde, Türkiye’de de ligler yeni Corona virüs hastalığı sebebiyle ertelendi. Salgının yayılma hızı, ne süre denetim altına alınacağı şeklinde unsurlar tam olarak bilinemediğinden, karar merciindeki kurum ve kuruluşlar tarafınca başlama tarihleriyle ilgili net açıklamalar yapılamadı. Bu durum, bizimle beraber öteki Süper Lig takımlarını da büyük bir belirsizliğin içine sürüklüyor. Oyuncularımız 6 gündür bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede 26 Mart Perşembe günü toplanacak olan teknik heyetimiz, oyuncularımız, yönetimimiz, kulüp ve tesis çalışanlarımızın tamamına Konya İl Sıhhat Müdürlüğü tarafınca kontrol yapılması için müracaat ettik. Sadece bu testlerin negatif çıkması kafi olmayacak. Futbolun temas oyunu olduğu gerçeğinden hareketle bu şartlarda kati yalıtım sağlanması mümkün görünmediği için testlerin kısa aralıklarla tekrarlanması gerekecek. Gün içinde değişik saha ve saatlerde bireysel olarak gerçekleşecek emek harcama programları dahi bu problemi çözmek için kafi olmayacak.”

OYUNCULAR BİREYSEL ÇALIŞACAK

Açıklamanın devamında ise şu laflara yer verildi: “Şu an önümüzde net bir takvim görünmüyor. Tarih açıklanıncaya kadar İttifak Tüm ortaklık Konyaspor’umuzda ekip halinde çalışmalardan ziyade bireysel antrenmanlara ağırlık verilecek. Fakat, tahmini süreç uzadığı takdirde, oyuncuların maç ve antrenman performansını tekrardan yakalaması için minimum 3-4 hafta gerekecek. Bu durum hem şampiyonluğa oynayan hem de küme düşme potasındaki takımları direkt etkileyecek. Sakatlık riskleri artacak. Futbolcular bir araya gelmekten imtina edecek, fizyoterapistler, masörler sakat futbolculara dokunmaya korkacak ve bilhassa ailelerinin yanına gitmek isteyen yabancı oyuncuları maçlar bir yana, antrenmanlara dahi motive etmek her geçen gün daha da zorlaşacak. Tüm bu gerekçeler göz önüne alındığında antrenmanlara toplu şekilde adım atmak büyük riskler oluşturacak. Bu şartlarda böylesine bir riskin altına İttifak Tüm ortaklık Konyaspor Kulübü olarak girmeyeceğiz. Şu unutulmamalı ki; insan sağlığı ve sporcu sağlığı her türlü menfaatin, kazancın, hedefin önünde gelir. Bu cümleden hareketle, aziz milletimizin de sesine kulak vererek, Sıhhat Bakanlığımız, Gençlik Spor Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun direktifleri doğrultusunda futbolun tüm paydaşlarının konsensüsü ile kulüplerin önlerini görebilmeleri için bir karar alınması gerekmektedir.”denildi.

Izahat şu şekilde tamamlandı: “Son olarak, Corona virüs salgınına karşı, devletimizin tüm gücü, tüm imkânları ve milletimizin desteğiyle büyük bir savaşı kazanabilmek için hep beraber savaşım ediyoruz. Bu harpte bilhassa Sıhhat Bakanımız Dr. Fahrettin Koca , bilim kurulumuz ve sıhhat çalışanlarımız başta olmak suretiyle, cemiyet sağlığını önemseyen, ailesini, sevdiklerini, kurallara titizlikle uyarak koruma altına alan tüm yurttaşlarımıza, İttifak Tüm ortaklık Konyaspor olarak teşekkür ediyoruz. Tedbiri elden bırakmadan, ürkü yapmadan evde kalmış olarak bu savaşı hep beraber kazanacağımıza yürekten inanıyoruz.”

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz