İşte Sergen Yalçın'ın altın gençleri

Corona virüsten dolayı Süper Lig’in ertelenmesi sebebiyle içinde bulunmuş olduğu maddi sıkıntılar daha da büyük boyuta ulaşan Siyah-Beyazlı yönetim, alt yapıya dönüş projesine hız verdi. Ekonomik dar boğazdan dolayı gelecek sezonda transfere kafi bütçeyi ayırması mümkün gözükmeyen yönetim, teknik direktör Sergen Yalçın’la video konuşma yöntemiyle bir araya gelmiş olarak alt yapıdaki oyuncular hakkında görüştü. A takıma genç oyuncuları alma projesine sıcak bakan Sergen Yalçın’ın, U17 ve U19 ekiplerinden yakından takip etmiş olduğu 9 oyuncuyu yönetime ilettiği öğrenildi.

Geleceğin 11’ine hazırlayacak

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın belirlediği listedeki adlar de belli oldu. Genç teknik insanın, takımın gelecekte omurgasını oluşturacak adları; Ersin Destanoğlu, Kerem Kalafat, Rıdvan Yılmaz, Erdoğan Kaya, Halil Duman, İlkay İşler, Emre Yıldız, Oğuzhan Akgün ve Almos Kaan Kalafat olarak belirlediği bildirildi. Yeni sezonda hem düşük maliyetli bir ekip oluşturmak hem de ekibi gençleştirmeyi planlayan Yalçın’ın, çoğunluğu bazen A takımla idmanlara hatta maçlara çıkan oyuncuları geliştirip sonrasında ilk 11’e yerleştirmeyi amaçladığı açıklandı. Yalçın’ın, bu adların çalışmalarını yardımcıları vesilesiyle takip ettirdiği bildirildi.

Ersin Destanoğlu: 7 senedir Beşiktaş’ta. Loris Karius ve Utku Yuvakuran’ın arkasından A Ekip’ın üçüncü kalecisi konumunda bulunuyor.

Kerem Kalafat: Bu sürem A Ekip’da 2 karşılaşmada vazife yapmış oldu. Geleceğin Gökhan Gönül’ü olarak görülüyor.

Rıdvan Yılmaz: 10 senedir Beşiktaş’ta. A Ekip’da 2 maçta forma giydi. Rebocho’nun gidişi sonrası Caner’in 1 numaralı alternatifi olacak.

Erdoğan Kaya: Bu sürem Siyah-Beyazlılar’la 3 karşılaşmaya çıkıp 1 gol kaydetti. Yeni sezona hususi olarak hazırlanıyor.

Halil Duman: 5 Senedir Beşiktaş’ta. Kara Kartal’ın U-19 takımında forma giyiyor. Gelecek için itimat veren futbolcular içinde…

İlkay İşler: 7 Senedir Beşiktaş’ta. Atak hattında birçok bölgede forma giyebiliyor. Sergen Yalçın’ın bilhassa takip etmiş olduğu adlardan…

Emre Yıldız: 2013’te lisansı çıkarıldı. 2015’te Beylerbeyispor’a gönderildi. 2017’den beri aralıksız Beşiktaş forması giyiyor.

Oğuzhan Akgün: 2013’te lisansı çıkarıldı. 2019’da İstanbulspor’a kiralık olarak gönderildi, geri döndü. 2 sürem ilkin U19’da 28 maçta 25 gol attı.

Almos Kaan Kalafat: 7 senedir Beşiktaş’ta. U19 Ligi’nde bu sürem 12 golle gol kralı konumunda. U19 Macaristan Ulusal Ekibi’nda forma giyiyor

Ailelerine de eğitim veriliyor

Virüs tedbirleri çerçevesinde karantina alınan alt yapı tesislerinde yeni sezona oyuncu yetiştirmek için yeni emek verme teknikleri hayata geçirilmeye başlandı. Alt yapı komitesi, oyunculara hususi programlar verirken salı ve perşembe günleri online program üstünden antrenman yapılıyor. Oyuncuların psikolojileri ile de yakından ilgilenen alt yapı komitesi, haftanın 1 günü psikolog eşliğinde gençlere destek veriyor. Ek olarak futbolcular, haftanın 3 günü kamera karşısında İngilizce eğitim alıyor. Gençlerin beslenme programlarını yakından takip eden alt yapı yetkilileri, sporcular için bireysel beslenme programı da hazırladı. Vücut ve kas ölçümleri meydana getirilen Genç Kartallar’ın verileri aileler tarafınca denetim ediliyor. Ailelerin de beslenme mevzusunda bilgilendirilmesi amacıyla online eğitime alındığı açıklandı.

Süleyman Hatısaru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz