Corona virüsü yenen Abdurrahim Albayrak ilk kez konuştu!

Kendisi benzer biçimde virüsü kapan eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak’la hastanede tedavi gören Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak 15 gün sonrasında taburcu oldu. Abdurrahim Albayrak, yaşadıklarını Sabah Gazetesi’nden Levent Tüzemen’e şöyleki söyledi:

HANGİ BELİRTİLER VARDI? 

Ateş, öksürük, halsizlik vardı. Kısaca grip ya da soğuk algınlığı geçirdiğiniz vakit yaşadığınız şeyler. Şikayetlerim devam edince doktoruma başvurdum. Hastaneye gittim tetkikler yapılmış oldu. Koronavirüs testimin pozitif çıkmasıyla da iki hafta devam eden bir hastane süreci yaşadım. Elbet sıkıntılarım oldu.

ÖNEMLİ OLAN PSİKOLOJİ 

Fakat oldukca iyi bir sıhhat heyeti tarafınca tedavime başlandı. Ilkin ateşim sonrasında öksürüğüm git gide azaldı. Burada mühim olan insanoğlunun psikolojisi. Moraliniz iyi olursa güvenli olun ki ilaçlarla beraber daha çok tesir ediyor. Hastane süresince yalnız kaldım. Kimselerle temas etmedim. Kucak kucak yakarma ettim.

Aynı hastalığa yakalanan oğlum ve eşimi göremediğim için onlar için de elimden yalnız yakarma etmek geldi. Binlerce telefon ve bildiri aldım.

Çoğuna yanıt veremedim. Fakat hepsi moral oldu. Hastalığın yaşla ilgisi var fakat insanoğlunun moralinin yerinde olması her şeyden mühim.

EVİNİZDE KALIN 

Size diyorum ki evinizde kalınca, devletimizi kulak verin. Hastanelerimiz, doktorlarımız muhteşem. Evde kalırsak onların da işi rahatlar. Evde kal hastanede kalma. Bunu devamlı söylüyorum. Anlatmaya de devam edeceğim. Albayrak’la beraber eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak da Koronavirüs’e yakalanmıştı.

EVDE DEĞİL ŞİRKETTE 

Taburcu edilmelerinin arkasından Şükran Hanım evlerinde kalırken Abdurrahim Albayrak, önlem amaçlı şirketinde kendisine ilişkin hususi odaya yerleşti. Odanın her türlü izolasyonun sağlandığı açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz