Bağışlarla omuz omuza

Koronavirüs salgını, tüm dünyada yaşamı nüzul etti. Türk halkı, bu zor günlerde birlik olmak için harekete geçti. Bu mevzuda ilk adımı atanlardan biri de Fenerbahçeli futbolcular oldu. Oyuncular, aralarında topladıkları 5 milyon TL’yi, İstanbul Valiliği’nin başlatmış olduğu ‘Vefa Kampanyası’na bağışlayarak, 33 bin aileye erzak kolisi alınmasını sağlamıştı. Büyük alkış alan destek, bununla kalmayacak şeklinde görünüyor.

Sarı-Lacivertli futbolcular, salgın günlerinde sorun yaşayanlara bir nebze olsun katkı sağlamak için girişimleri sürdürüyor.

Yabancılar oldukça istekli

Türk oyuncuların yanı sıra yabancı futbolcuların bu mevzuda oldukça istekli oldukları ve yardım mevzusunda ekip kaptanlarından kendilerine yol göstermelerini istediği öğrenildi. Kaptan Emre Belözoğlu, mevzuyla ilgili olarak, “Valiliğin kampanyasına bağışta bulunarak öncülerden biri olduk. 6 hafta sürmesi planlanan bu kampanyaya basketbol, voleybol, atletizm, yelken ve boks branşlarındaki arkadaşlarımız da katılacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı’nın kampanyasına bağış

Tecrübeli futbolcu, “Ben, bunun mühim bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Bu zor günlerde el ele vermeli, omuz omuza durmalı, bu salgından etkilenen gereksinim sahibi halkımızın yaralarını bir nebze olsun sarmalıyız. Rakip takımlardaki arkadaşlarımızın da bu kampanyalara iştirak etmesi hepimizi mutlu etti” diye konuştu. Fenerbahçeli oyuncuların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘Biz Bizlere Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına da bireysel olarak bağışlarda bulundukları kaydedildi.

Yusuf Dursun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz