Ahmet Nur Çebi: Liglerin kaderinin nasıl belirleneceği konusunda bir netlik bulunmamakta

Ahmet Nur Çebi, kulüp dergisinin nisan sayısında siyah-beyazlı toplum ve taraftarlara seslendi. Koronavirüs salgınının yaşamı durma noktasına getirdiğini hatırlatan Çebi, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde Ankara’da meydana getirilen görüşmede, tüm branşlardaki liglerimizde karşılaşmalar müddetsiz olarak ertelendi. Ne yazık ki ne spordan ne de çalışmalarımızdan dem vurabileceğimiz büyük bir krizle karşı karşıyayız. Bu kriz sürecini minimum zararla atlatmamız için doğru adımlarla ilerlemeliyiz. Bunun için de yurttaşlarımızın mesuliyet alarak yetkililerin çağrılarına kulak vermesi gerek. Ihmal etmeyin ki yalnız kendimizden değil, çevremizde bulunan insanlardan da sorumluyuz” diye konuştu.

“Tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz”

Sağlığın her şeyden ilkin geldiğini vurgulayan Çebi, “Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, virüsle savaşım mevzusunda tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Çalışanlarımıza ve sporcularımıza evlerinde kalmalarını, sporcularımıza kendilerine verilen sportif programları uygulamalarını ilettik. Devletimizin almış olduğu kararlara uygun davranmalıyız. Yaşlı yurttaşlarımızın herhangi bir temas sonucu virüse yakalanmamaları için evlerinde kalması gerek. Onları önemsiyoruz ve üzerimize düşen yardımları da yapmak için vazife halindeyiz. Dışarı çıkamayacak olan üyelerimize destek olmak adına bir komünikasyon ağı kurduk. Üniversiteli Beşiktaşlılar ile beraber onların gereksinimlerini bizzat gideriyoruz. Kesinlikle dışarı çıkmamaları icap ettiğini, herhangi bir gereksinimleri olduğunda üniversiteli genç kardeşlerimizi aramalarını tavsiye ediyoruz. Bu vesileyle UNIBJK’li gençlere de destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

“Liglerin kaderinin nasıl belirleneceği mevzusunda bir netlik bulunmamakta”

Çebi, liglerin geleceği ile ilgili olarak ise, “Mevcut şartlar altında kulübümüzün yarıştığı branşlarda liglerin kaderinin nasıl belirleneceği mevzusunda bir netlik bulunmamakta. Futbolda, Kulüpler Birliği nezdinde kulüp başkanları ile yaptığımız telekonferansta bu zamanda uzlaşının, birlik ve beraberliğin ne kadar mühim olduğu üstüne konuştuk. Ülke olarak süreci sıhhatli şekilde atlattığımızda tüm bu konuların daha doğru şekilde konuşulacağını düşünüyorum. Son olarak, Covid-19 sebebiyle yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, ailelerine sabır temenni ediyorum. Tedavi gören hastalarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Koronavirüs ile mücadelemizde taraftarlarımızı, elzem durumlar haricinde evde kalmaya çağrı ediyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz