Ahmet Ağaoğlu: Futbolcularımızla yıllık ücret indirimi gibi bir görüşme yapmadık

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, koronavirüs sebebiyle liglerin ertelenmesi ve bordo mavili takımda sözleşmeleri Mayıs ayında bitecek oyuncular hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. 

UEFA ve FIFA’nın yapacağı açıklamaya nazaran takımın yol haritasını çizeceklerini söyleyen Ağaoğlu, “Mühim olan sürecin nasıl biteceği. Bizim hangi mevzuda nasıl adım atacağımızı süreç belirleyecek. Ekonomik olarak nasıl etkileneceğiz o süre belli olacak. Futbolcularımızla yılık ücret indirimi şeklinde bir görüşme yapmadık. Hareket etmek için sürecin belli olması lazım. Şu an futbolcularla görüştükten bir iki ay sonrasında süre uzadı yeniden görüşelim dememek için tamamen sürecin netleşmesini beklemek ve ona nazaran kararlar almak lazım. O nedenle takımımızdan kimselerle bu konuşmaları yapmadık” şeklinde konuştu. 

“LİGİN BAŞLAMASI VE FUTBOLCU SÖZLEŞMELERİ İLE İLGİLİ UEFA VE FIFA’NIN KARARLARI ÖNEMLİ”

Mayıs ayı sonunda sözleşmeleri bitecek oyuncular hakkında da izahat meydana getiren Ağaoğlu, “UEFA VE FIFA’nın tavsiyeleri oldukca mühim. Oradan çıkacak olan kararlara nazaran ligin gidişatı belirlenecek. 5 büyük lig ne uyguluyorsa ikimiz de 6’ncı büyük ligiz diyorsak ona nazaran kararlarımızı uygulamalıyız. O nedenle şu anda oyuncularımızla bir görüşme yapmadık, bekliyoruz” diye konuştu.

“SOSA VE NOVAK İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR, OLUMSUZ BİR DURUM YOK”

Başta Sosa ve Novak olmak suretiyle sürem sonu sözleşmesi bitecek oyuncular için de Ağaoğlu, “Uzun süredir görüşmelere sürüyor sadece sonuçlanmış bir durum yok sadece negatif bir durum da yok, hiçbir olumsuzluk yaşamıyoruz” dedi. 

İbrahim ALİOĞLU / İSTANBUL,(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz