Mustafa Reşit Akçay'dan TFF'ye çağrı: Süper Lig 21 ya da 22 takımla devam etsin!

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, liglerin ertelenmesi ve bundan sonrasında yaşanacak süreçle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Radyospor’da Salim Manav’ın canlı gösterim konuğu olan Mustafa Reşit Akçay, “Takımımıza pazartesi günününe kadar izin verdik. Futbolcularımızın yurt dışına çıkışını yasakladık. Ülkemizin almış olduğu kararlar bizi daha iyi durumda gösteriyor. Fakat bir endişemiz de yok değil. Bu sürecin peşinden oyuncularımızın fiziki ve ruhsal durumu bilemiyoruz. Motivasyon kelimesi bizim için artık zor bir kelime. Pandemi ortadan kaldırılmadığı müddetçe ben bunu başaramam. Ben o denli iddialı konuşamam. İşimiz zor kolay olmayacak.” ifadelerini kullandı ve ekledi:

‘Hepimiz fedakarlık yapmak zorunda’

“Hümanist bir insan olarak, inançlı bir insan olarak, Tanrı’ın da vermiş olduğu emre nazaran, ‘İnsanları öldüremezsiniz’ diyor. Kendi vücudunuza bile bunu yapamazsınız, bu vücut bizlere emanet… Hastalıklardan vücudumuzu korumalıyız. ‘Ben hamsi yedim bana bir şey olmaz, ben portakal yedim bana bir şey olmaz’ benzer biçimde ilkel davranışlardan ve düşüncelerden de sıyrılmamız lazım. İnsan hayatından kıymetli bir şey yok! Futbolcu olmak ya da alıştırmacı olmak, bana ne, ben ne yapayım antrenörlüğü? Yapmasam ne olur ki? Yapmıyorum. Hepimiz fedakarlık yapmak zorunda, bu sürecin sonunda kulüplerin ekonomilerini düzeltmesi için oyuncuların ve antrenörlerin fedakarlık yapması lazım. Bunu fırsatçılık olarak değerlendirenler olabilir. Bu yapılabilir mi? Ben bunu bilmiyorum.”

‘Süper Lig devam etmesin, bu haliyle bitsin’

“İnsan yaşamı, kupalardan ve şampiyonluklardan daha değerlidir. Bu sürecin peşinden Play-Off oldukca adil olmaz. O günkü şartlarda çalışmış insanı 2-3 maça mahkum etmeniz adil olmaz. Daha ilkin Play-Off olacağı açıklansa adil olabilirdi. Bu benim görüşüm. Süper Lig devam etmesin, bu haliyle bitsin. Ligde küme düşme kaldırılarak 21 ya da 22 takımla savaşım edilebilir. 22 ekip olursa her hafta her ekip maç yapabilir. Haftada 2 maç oynama olmalı mı? Bence olmalı, majör liglerde bu format var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz