Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten: Oyuncularımız tedirgin değil

Konyaspor Basın Sözcüsü Itimat Öten, Kanal 42’de Veli Özkan’ın sorularını yanıtladı, gündeme dair açıklamalarda bulunmuş oldu. Corona virüsü salgını sebebiyle oyuncuların steril bir ortamda çalışmalarını bireysel olarak sürdürdüklerini ifade eden Öten, ”Tesislerimiz, imkanlarımız, her şeyimiz dört dörlük. Futbolcularımız da Konya’da bulunuyor. Şuan için takımda bir tedirginlik yok. İmkanlar, olanaklar, temizlik hijyen noktasıyla ilgili. Bu bir sıhhat meselesi. Ikimiz de ihtiyaç duyulan hassasiyeti Konyaspor olarak gösteriyoruz.” dedi.

Konyaspor’un hiç kimseye borcu olmadığının altını çizen Öten, ”Bu vakadan ilkin de Konyaspor, bu şekildeydi. Başkanımız bu mevzuda aşırı duyarlı. Kimse bizim açımızdan mağdur olmadı. Futbolcuların belli bir oranda alacakları var, her kulüpte olduğu benzer biçimde. Bundan sonraki süreçte şartlar neyi uygularsa ona nazaran hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gündemde olan Play-Off sistemine karşı olduklarının altını çizen tecrübeli futbol adamı, ” Nerede, nasıl oynanacak? Ligler oynanırsa aynı sistemde devam etmesinden yanayım. Play-Off gelirse oldukça problemler çıkacağını düşünüyorum. Oynanmayacaksa asla oynanmasın. İnsan sağlığından öte hiçbir şey yok. Kimse itiraz edemez. Tahmin etmiyorum. Doğal maddi konulardan her kulüp benzer biçimde ikimiz de sorun çekeceğiz fakat sürdürülebilirlik açısında FIFA’nın da katkısı olacaktır. Bir ihtimal federasyonumuz kulüplere katkıda bulunacaktır. Bir halde bu yıl lig bitecek. Hepsi bir süreç. Yüksek borcu olan kulüpler için sıkıntılar çıkabilir. Borcumuz olmadığı için kendi iç bünyemizde bazı sorunları karşılayarak bu ligi bu şekilde bitireceğiz. Muhakkak destek gelecektir diye düşünüyorum.” dedi ve sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz