Hamza Hamzaoğlu: Maç oynanır ama giden hayat geri gelmez!

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında maçların seyircisiz oynatılması ile ilgili İhlas Haber Ajansı’na hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Deneyimli çalıştırıcı, Türkiye’de de yayılmaya süregelen korona virüsten dolayı ekip olarak fazlaca endişeli olduklarını vurgulayarak, “Oyuncularımız rahat değiller. Bazı oyuncular temastan kaçıyor. Aslına bakarsan 2 oyuncumuz tedavi amaçlı yurt dışına çıktılar. Onların gelip gelmemesi belli değil. Kendisi burada olup ailesi yurt haricinde olanlar, sevdikleri ve kendi açısından endişeli. Bu tür endişeler içindeyiz. Maçların neticelerinden anlaşılıyordur bu hafta deplasmanda oynayan takımların hepsi ya berabere kaldı ya da yenik oldu. Maçların bu şekilde olması gezi esnasında oyuncuların yaşamış olduğu endişeden dolayı, doğrusu ruhsal. Bu durumda maç anlamını yitiriyor” ifadelerini kullandı.

“Maç oynanır fakat giden yaşam geri gelmez”

Liglerin ertelenmesini istediklerini söyleyen Hamzaoğlu, “Ertelenmesinden yanayız. Ertelenmeli, bu psikolojide deplasman takımları nasıl gezi edecekler. Aynı otobüste 20- 30 kişiyi nasıl gezi ettireceksiniz. Bu nasıl mümkün olacak. Tüm altyapı hocalarını yolladık. Futbol okullarını kapattık. Akademide tüm yaş gruplarını ve hocalarını yolladık. Biz devam etmek zorundayız. Bazı oyuncular ‘biz ne yapıyoruz burada?’, ‘niye geliyoruz?’ diye söylüyorlar. Haklılar. Tüm Avrupa maçları erteledi. Küresel bir problem ve buna toptan bir çözüm gerekiyor. Maç oynanır tamamlanır fakat giden yaşam geri gelmez” şeklinde konuştu.

“Erteleme yapmış olup herkesi evine yönlendirmek doğru olur”

Hamzaoğlu, virüsün bulaşma endişesi içinde futbola odaklanamadıklarının altını çizerek, “Ben şimdi bir hasta olsam. Aileme bulaşsa. Bu düşünceler içinde nasıl top oynayabiliriz. Dün UEFA da Avrupa Şampiyonası’nı erteledi. Ligleri de ‘haziran sonuna kadar hepimiz bitirsin’ dedi. Bir erteleme yapmış olup herkesi evine çekilmeye yönlendirmek daha doğru olur. Sıhhat Bakanlığımız mevzunun üstünde çalışıyorlar, istişare ediyorlar fakat bu işin içinde olarak kulüplere, teknik direktörlere, başkanlara ve futbolculara da sorulmalı diye düşünüyorum” değerlendirmesini yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz