Gaziantep FK, Sumudica ile yola devam ediyor

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü’nün başkanı Mehmet Büyükekşi, teknik direktör Marius Sumudica’nın sözleşmesinin feshi şeklinde bir gündemlerinin bulunmadığını bildirdi.

Kulüpten meydana getirilen açıklamaya nazaran Büyükekşi, bir spor programına telefonla bağlanarak gündemdeki gelişimleri değerlendirdi.

Lige verilen ara sebebiyle takıma izin verdiklerini ve 26 Mart Perşembe günü takımın tekrardan toplanacağını ifade eden Büyükekşi, teknik direktör Marius Sumudica’nın ülkesine dönmesiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulunmuş oldu:

“Teknik direktörümüz Sumudica ile birkaç kez bu süreçten ilkin ve sonrasında görüştüm. Kendisi aralık ayında bir zatürre hastalığına yakalandı ve hem Romanya’da hem de Türkiye’de bu rahatsızlığıyla ilgili tedavi görmüş oldu. Kendisi de bana sıhhat sorunları bulunduğunu söylemiş oldu ve ben de kendisine beklemesi icap ettiğini söyledim. Sadece maalesef geçtiğimiz cuma günü geç saatlerde bir bildiri aldık kendisinden. Kendisi attığı mesajda, ’Benim büyük bir sorunum var ve korkuyorum. Romanya’da toplam olay sayısı bir tek 200 ve benim olduğum şehirde vakaya hemen hemen rastlanmadı’ diyerek ülkesine gitmek suretiyle bulunduğunu söylemiş oldu. Dolayısıyla kendisi evet iznimiz haricinde ülkesine gitmiş oldu.”

İnsan sağlığını ön planda tutarak hareket edeceklerini aktaran Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Elbetteki ülkemiz ve tüm dünya şeklinde biz de sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Fakat biz şu anda bu tarz şeyleri oldukça ön plana çıkarmıyoruz, bizim için şu an önceliğimiz futbolcu ve teknik heyetimizin sağlığıdır. Sıhhat bilhassa şu aşamada kesinlikle her şeyin önünde gelmesi ihtiyaç duyulan bir durumdur. Bundan dolayı şu an için bir karar almıyoruz ve sürecin sıhhatli bir halde ilerlemesini istiyoruz. Şu an için hocamızla sözleşmenin feshi şeklinde bir gündemimiz bulunmuyor. Teknik direktörümüz Sumudica ile de telefonda görüşmelerimiz devam ediyor. Kendisi futbolcularımızın bu süreçte antrenman eksikliği yaşamaması adına ekibiyle beraber program hazırladı ve oyuncularımızla paylaştı.

Burada normal olarak bir sorun var ve bu sorun de sıhhat sorunlarıyla ilgili izinsiz ülkesine gitmesidir. Fakat sıhhat sorunlarıyla ilgili sıkıntısı bulunmaktadır. Hepimiz de bu doğrultuda futbolcularımızın ve teknik heyetimizin sağlığını oldukça önemsiyoruz ve ilkin insan diyoruz. Bu sıkıntılar nasıl olsa süre içinde halledilecektir. Federasyon tarafınca maç programının resmen açıklanmasıyla beraber, ligler başlamadan minimum 3 haftalık bir antrenman süreci gerekiyor. Bu sürece de hem futbolcularımız hem de teknik heyetimiz uyacaktır.”

Futbolcularla devamlı yazışma halinde olduklarını belirten Büyükekşi, şu görüşlere yer verdi:

“Futbolcularımızda şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık ve kontrol yapılması için girişim başlatıldı. Düne kadar şehrimize kitlerle ilgili bir ulaşım olmadı ve bugün geleceği söylendi. Gelmesi durumunda tüm çalışanlarımıza kontrol yaptıracağız. Ümit ediyorum ki en kısa sürede, el birliğiyle ülke olarak bu günleri de atlatacağız. Sayın Bakanlarımızın çağrısına uyalım. Bu süreci evde kalıp lüzumlu tedbirlerle atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Tüm sıhhat çalışanlarına da siz değerli üyelerimizin vasıtasıyla bir kez daha teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz