Adnan Dalgakıran: Süper Lig'in devam etmesi zor

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, corona virüs salgını sebebiyle ertelenen liglerin durumu hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Adnan Dalgakıran, NTV’ye yapmış olduğu açıklamada “Ligin durumunu devamlı tartışıyoruz. Ahmet Nur Çebi başkanlığında web üstünden toplantılar yapıyoruz. Şu an tam bir kaos yönetimi var. Belirsizlikler oldukca fazla. Yurt dışına da bakarak, ihtimaller içinde durumlar hakkında durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bizlere gore ligin devam etmesi zor. UEFA ve TFF’nin alacağı kararları uygulayacağız. Doğal düşüncelerimizi de söyleyeceğiz” dedi.

‘Salgın devam ederse…’

Süper Lig’in başlama tarihiyle ilgili görüşü sorulan Adnan Dalgakıran, “Hepimiz sürecin nasıl ilerleyeceğine bakıyor. Olay sayıları her gün artıyor. Uzmanların konuşmalarını biz de izliyoruz. Bu hastalık zirve meydana getirecek, sonrasında düşecek diyorlar. Ligin seyircili, seyircisiz oynanması hakkında bir şey söylemek yanlış olur. Bir tek olasılıklar üstüne plan yapılmalı. Bu iş devam ederse, lig oynanamaz. peki bu olasılık gerçek olursa, UEFA’ya kim gidecek? Tüm bunlar üstünde düşünülmeli” ifadelerini kullandı.

İşte açıklamalarının devamı…

“Duygusal olmamak lazım, bizim durumumuz aslına bakarsan ortada. Bu kulübü, gelirleri temlik altında aldık. Borçların uzun vadeye yayılması şeklinde şeyler bekliyorduk fakat şimdi, her insanın kazanın içine atılmış olduğu bir dönem yaşıyoruz. Futbolda aslına bakarsan rakamlar balon haline gelmişti. Tüm sektör etkilenecek, tekrardan yapılanma olacak. Barcelona’nın maaş indirim bir tek bugün için geçerli durum değil, tüm dünyada tekrardan yapılandırmaya gidilecek.”

“Beşiktaş’ın 56 milyon euro olan bütçesini 35 milyon euroya düşürmek zorundaydık. Şimdi oldukca daha ciddi tedbirlere ihtiyacımız var. Beşiktaş’ın yaşaması için, hayatına devam etmesi için mecburi olarak yapmamız ihtiyaç duyulan şeyler var. Gelecek yıllarda, futbolcu ücretleri oldukca ciddi derecede düşecek.” 

“İnsanlar şu an yaşam kaygısı içinde, kimse futbola para ayırmaz. Bu salgın sonrası yaşam normale dönerse, insanların aklından bu vakalar silinirse, kulüplerin toparlanması minimum 1 yıl alır. Beşiktaş olarak bağış kampanyası hazırladık fakat şu an bunu gündeme getiremiyoruz.”

“Beşiktaş, Türkiye’nin en önde kulüplerinden ve ülkenin en eski kulübü. Burada öncü olmalıyız. Bu süreçten en iyi şekilde çıkmak için UEFA’ya ve TFF’ye çeşitli önerilerimiz olacak. Beşiktaş fikren ve vizyon olarak, önümüzdeki döneme öncülük yapmış olacaktır. Önerilerini UEFA’ya ve TFF’ya yapmış olacaktır. Kamuoyuyla da bu tarz şeyleri paylaşacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz