Voleybolcu kral jahovic

Göztepe, Konyaspor, Yeni Malatyaspor ve son olarak Antalyaspor… Gittiği her ekibi uçuran, bu sezona da Adis Jahovic, ‘FANATİK evden eve röportajlar’ serimizin bugünkü konuğu… Başarıya ulaşmış oyuncuyla Corona virüsünün tehditi altında geçen günleri de konuştuk Türkiye kariyerinin dört gözle beklenen kısımlarını da… En oldukca gol atmayı özlemiş normal olarak. Söz Adis Jahovic’te…

‘Başkanımızın imkanlarıyla…’

“Karantina’dayız. Başkanımızın oteli Regnum’da izole bir halde yaşıyoruz bu süreçte. Her şey güzel aslına bakarsak fakat futbolsuz kalmak belli bir süreden sonrasında bunaltıcı gelmeye başlıyor insana naturel olarak. O yüzden yavaş yavaş sıkılmaya başladığımı söyleyebilirim.”

‘Kendimi hazır tutmak zorundayım’

“Her gün çalışıyorum. Esasen kulübümüzün video toplantıları var. Bu sayede fitness çalışmalarımızı yapıyoruz. Esasen tüm gün plajdayım. Her sabah koşuyorum. Ligin ne süre başlayacağını bilemiyoruz, bu yüzden kendimizi hazır tutmak zorundayız.”

‘Kilo almadım hatta verdim’

“İnsan vakti boş olduğunda yalnız ne yiyeceğini düşünüyor. Fakat ben bu mevzuda oldukca dikkat ediyorum. Kilo almadım, aksine kilo verdim. Günde minimum 3-4 saat voleybol oynuyorum. Bunun yanında tenis ve basketbol da var. Kısaca aslına bakarsak futbol haricinde tüm sporlarımı yapıyorum bu süreçte.”

Yabancılar sabretmeli en güvenli yer burası’

“Yabancı oyuncular için zor olduğu konuşuluyor. Elbet yalnız yabancıları değil tüm insanlığı tehdit eden bir durumla karşı karşıyayız. Benim şansım, akrabalarım ve sevdiklerim yanımda. Benim için daha kolay. Fakat ailesi yanında olmayanlar için zor bir ortam. Hem ailelerini merak ediyorlar hem de hiçbir yere çıkmadan tek başlarına süreci takip ediyorlar. Bu şekilde düşününce kolay olmadığını anlayabilirsiniz. Türkiye’yi oldukca seviyorum, burası en güvenli yerlerden biri. O yüzden sabredip atlatacağız bugünleri.”

‘Lig Mayıs’tan ilkin başlamaz’

“Ligin ne süre başlayacağını kestirmek güç. Zira olay sayısı artıyor. Sıcaklar erişince daha azalacağı konuşuluyor. Bana kalsa hafta sonu başlamış olalım. Tamamımız özledik futbolu. Sadece şu anda bu tarz bir olay mümkün görünmüyor. Açıkçası mayıs ayından ilkin başlayabileceğini de düşünmüyorum.”

‘En oldukca gol atmayı özledim’

“Gol atmayı oldukca özledim, kazanmayı, topa vurmayı… Bu durumda yapabilecek oldukca fazla bir şeyimiz yok. Gene de burada mümkün olduğunca şut idmanları da hayata geçirmeye çalışıyorum. Sadece yaptığınız hiçbir şey ekip halinde çıktığınız bir maçta hissettiğiniz duyguların ötesine geçmiyor.”

‘Antalyaspor’un planlaması oldukca iyi’

“Antalyaspor dönem içinde iyi bir geçirme hamlesi yapmış oldu. Poldi, Sinan, Veysel, Kudryashov, ben… İyi bir ekip olduk. İkinci yarıda da iyi işler yapıyoruz. Ben inanıyorum ki lig başladıktan sonrasında bu başarı göstermiş performansımız devam edecek ve ekip olarak Antalyaspor’un ligi en iyi yerde bitirmesini sağlayacağız.”

‘Konya ve Malatya’dan ayrıldıktan sonrasında’

“Konyaspor ve Yeni Malatyaspor ben ayrıldıktan sonrasında sorun içerisindeler. Elbet ben Ronaldo ya da Messi değilim. Bir futbolcu her şeyi değiştiremez. Benden dolayı diyemem doğal ki. Bu ligi iyi biliyorum ve oynadığım her takıma maksimum katkı verdim hep. Şu anda her iki takımda da gol yollarında sorun gözükebilir ve insanoğlu bunu bana bağlayabilir. Malatya’da Sergen hoca, Guilherme ve tüm ekip güzel bir beraberlik vardı, bu bozulduktan sonrasında ekip da bozuldu. Kimsenin sorun yaşamasını istemem. Oynadığım her takıma moral olarak da katkı verdim, takımın mental gücüne de ehemmiyet veriyorum. Bu benim karakterimde var ve kanımda dolaşan bu enerji bana kariyerim süresince katkı verdi.”

‘Tamer Tuna’ya kızgındım fakat…’

 Konya’ya gittiğim süre Tamer hocaya kızgındım. ‘Adis’i arar mısınız?’ dediklerinde, ‘Ararız fakat telefonla’ demişti. Onun yapmış olduğu yorumların daha değişik daha ustalaşmış olmasını arzu ederdim. ‘Teşekkür ederim Göztepe için yaptıklarına’ demesini beklerdim. Kısaca Tamer Tuna hakkında iyi düşünmüyordum. Antalya’ya geldiğimde onunla görüştüm. Ve sonrasında o mevzuda fikrimi değiştirdim. Tamer Hoca değildi Göztepe’den ayrılma sebebim. Bazı vakalar oldu. Futbolda olur bu şekilde şeyler. Göztepe o süre oldukca azca para veriyordu bana. Hepimiz benden iki kat fazla kazanıyordu. Yeni sözleşmede teklif edilen gene düşüktü öteki herkesten. O yüzden Göztepe’den ayrıldım. Tamer hoca ile şimdi oldukca iyiyiz, Antalya’da çalışıyoruz. Karşılıklı güveniyoruz birbirimize. Oyun sistemi iyi ve beğeniyorum. Yeniden beraber olduğumuz için mutluyum.

Ömer Necati Albayrak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz