Uefa Başkanı korona virüs ile ilgili yaptığı açıklamada bulundu. Uefa Başkanı Ceferin Atalanta – Valencia maçının Avrupa için bir biyolojik savaş haline geldiğini belirtti. İtalyan Corriere dello Sport Gazetesi de bu maç için salgının başladığı yer olarak tanım yapmıştı. Karşılaşmada olan kişilerde bir hafta sonra korona virüs tanısı konuldu. Atalanta maçı sonrası ülkesine dönen 3 tane Valencia taraftarında korona virüs tespit edildi. İspanya’nın ilk vakaları bu kişilerdi.

Alejandro Gomez’in Kaygısı

Atalanta’nın önemli isimlerinden Alejandro Gomez de bir açıklamada bulundu. Açıklamasında her şeyin o maçla birlikte olmuş olabileceğini söyledi. Aynı zamanda futbola ne zaman dönüleceği hakkında birkaç endişesini belirtti.

Ceferin’in Düşüncesi

UEFA Başkanı Ceferin konuşmasında bu maçın biyolojik bomba etkisi yarattığını düşünmediğini belirtti. 19 Şubat’ta Lombardiya salgın merkezi haline geleceğini kimsenin bilemeyeceğini, ayrıca  elitbahis sikayet yetkililer ile görüşüldüğünü ve sıkıntı olmayacağını söylediklerini belirtti. Bu konuda kararların bir günde alınmadığına da dikkat çekti. Sınırların açık olduğunu ve maçta birçok taraftarın stadyuma giriş yaptığını da konuşmasına ekledi. ancak bu ifadeler ilk vakaların taraftarlar olduğu durumunu değiştirmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz