Salih Uçan'dan Erol Bulut yorumu: Büyük takım hocası!

Alanyaspor formasıyla tek kelimeyle tekrardan doğan, Süper Lig’in bu sürem öne çıkan isimlerinden önde gelen Salih Uçan, FANATİK Evden Eve röportajlar serisinde mühim açıklamalar yapmış oldu. Başarı göstermiş performansından, karantina günlerine, gelecek planlarından Fenerbahçe’nin gündemindeki Erol Bulut’a kadar her şeyi konuştuk. Her insanın evde olduğu garip bir süreç yaşadıklarını dile getiren Salih Uçan, “Her insanın evde olduğu bir süreç. Bisiklet ve core antrenmanları yapıyoruz. Bazen tesise de gidebiliyoruz, birerli ikişerli şekilde toplumsal mesafeyi koruyarak formumuzu tutmaya itina gösteriyoruz. Tesise gitmek doğal ki mecburi değil, her gün de gidilmiyor.

Ben de daha oldukça evde devam ediyorum çalışmalarıma. Bundan dolayı hala ülke olarak bilincinde değiliz bir ihtimal fakat süreç oldukça tehlikeli. İtalya’dan dostlarımla konuştum. Geçen sürem Empoli’de birlikte oynadığım ekip dostum La Gumina korona oldu. Morali bozuktur diye onunla konuşamadım fakat tanıdığından data aldım, atlatıyormuş” dedi ve evde kalmaya vurgu yapmış oldu:

‘Durum beni korkutuyor’

“İnşallah ikimiz de İtalya şeklinde olmayız. Konuştuğum arkadaşlarımın anlattığına nazaran durum oldukça fena. İnsanlar ciddiye almadı fakat şu anda 3. Dünya savaşı şeklinde bir ortam bulunduğunu söylüyorlar. Sokağa kimse çıkamıyor, polisler çıkanı derhal yakalıyor.Açıkçası arkadaşlarımın yaşadıklarını dinledikten sonrasında bu durum beni korkuttu. Biz işin başındayız. İlk olay çıkalı oldukça olmadı, daha da artabilir. Lütfen evde kalalım ve dikkatli olalım. Her akşam sayılar artıyor. Ruhsal olarak zor bir durum, eve kapanık durumdayız. Her gün inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum. Tüm dünyayı etkileyen bir durum sözkonusu. İşe gidemiyorsun.”

‘Adının anılması oldukça naturel’

Sözlerine Erol Bulut değerlendirmesiyle devam eden Salih, şunları söylemiş oldu: “Erol Bulut oldukça enerjik bir hoca. İtalya’da ve İsviçre’de oynadım, Türkiye’de beraber çalıştığım hocalarım oldu. Şu ana kadar ki tecrübelerim kadarıyla bir değerlendirme meydana getirecek olursam; bence kesinlikle Avrupai bir teknik adam. Almanya’da futbolculuğu var. Fenerbahçe’nin de oyuncusuydu, şampiyonluk yaşadı. Mühim hocalarla çalıştı. Fenerbahçe ile adının anılması oldukça naturel. Bundan dolayı Malatya’yı UEFA’ya taşıdı. Oynattığı futbol büyük beğeni kazanmıştır. Ekibi de oldukça kaliteli. Hepsi alanında uzman kişiler ve oldukça büyük katkılar sunuyorlar.”

“Oyunuyla ön planda”

“Alanyaspor’u da sürem süresince yarışçı bir ekip haline getirirken gene oyunuyla öne çıktı. Hem saha içi hem de saha haricinde abi şeklinde. Genç bir isim ve oyuncuların ne düşünebileceğini iyi biliyor. Doğal ki onun adına bir şey demem doğru olmaz. Sonucu kendi verecektir fakat bence kesinlikle büyük takımlara gidebilir. Ülkemizi Avrupa’da da teknik adam olarak temsil edebilir. Almanca ve İngilizce konuşuyor, önü açık.”

“Her şeyi özledim”

“Sahaya dönmeyi oldukça özledim. Maç yorgunluğunu, galibiyeti… Hatta mağlubiyeti bile özledim. Futbola geri dönmeyi oldukça isterim. Hayatta en mühim şey sıhhat. İnşallah bu günleri aşacağız.”

“1 ay süresince lige hazırlanmak gerek”

“Ne olursa olsun evde devamlı oturduğumuz için illa ki kilo, kas kaybı olacaktır. En büyük sorun da gidişat kaybı. İdmanlarda omuz omuza mücadeleler maç temposuna yaklaştırıyor. Şu an her geçen gün bundan uzak kalıyoruz. Acaba nasıl bir program belirlenecek 3 hafta öncesine dönmek kolay olmayacak. Bu işler bittiktan sonrasında bile 1 ay lazım. Minimum 1 hafta kondisyon, 1 hafta kuvvet, 1 hafta da hazırlık maçları yapsak, ncak hazır olur takımlar.”

“Ömer Uzun’la birlikte…”

“Menacerim Ömer Uzun kariyerimde oldukça mühim bir noktada. Birlikte oldukça şey yaşadık. Bana daima destek oldu. En zor zamanlarımda yanımdaydı. Bugünlere gelmemde oldukça büyük emekler verdi. Menacer bir futbolcu için oldukça önemlidir. Ben bu mevzuda oldukça şanslıydım. Kariyer planlamamda yanımda daima iyi bir yol göstericim vardı.”

“Algıları değiştirdim”

“Alanyaspor toplumu ve futbolcu grubu, hoca ekibi olarak iyi bir beraberlik yakaladık. 4’te 4 başlangıcımız oldu. İkinci yarıya da iyi başladık, bende oynadıkça açıldım. Bir futbolcu oynamazsa kendini geliştiremez. Tempom da kuvvetim de yerine geldi. Özgüven kazandım. Benim için en sevindirici nokta 12 ilk 11 maçımın 9’unu kazandık, asla yenilmedik. Takıma ciddi katkı sağladım. Kupada da devam ediyoruz. Yarı final ilk müsabakasını kazandık. Final için avantajlıyız. Oldukca iyi bir seçim oldu benim için. Geçen yıl Seri A’daydım. Hepimiz dönmemi ve kendimi kanıtlamamı istedi. Alanyaspor benim için oldukça iyi oldu. Erol hoca da benden beklentilerini aktardı. ‘Salih niçin oynamıyor’ algılarını bu sürem kırdım, 25 maça çıktım. Gol ve asistlerim oldu. Veriler elime geliyor, top kazanıyorum, koşu mesafelerim yüksek. Oldukca mutluyum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz