Mircea Lucescu: Fatih Terim mücadeleyi ve kazanmayı sever

Rumen teknik adam, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Fatih Terim’in Galatasaray ve Türk futbolunun mühim bir kıymeti bulunduğunu belirterek, “Sayın Fatih Terim, başarılarıyla adını Türk futbol geçmişine yazdırmış, UEFA Kupası zaferi yaşamış büyük bir alıştırmacı. Koronavirüsü yenip tekrardan takımının başına geçeceğinden inanırım. Fatih Terim devamlı savaşım etmeyi, kazanmayı sever.” ifadelerini kullandı.

Terim’in hastaneden taburcu edilmesine sevindiğini kaydeden 74 yaşındaki Lucescu şunları söylemiş oldu:

“Kendisine acil şifalar arzuluyorum. Bu hastalığı yenecek iradeye ve inanca haiz. Galatasaray’ın ona ihtiyacı var. Ümit ederim bir an ilkin sağlığına kavuşur. Çoğumuz koronavirüs kabusundan kurtulduktan sonrasında İstanbul’a gelip Fatih Terim’i ziyaret etmek isterim.”

“Abdurrahim, fazlaca sevdiğim bir dostum”

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile de sarı-kırmızılı takımda güzel anıları bulunduğunu dile getiren Lucescu, “Abdurrahim ile birlikte 18 yıl ilkin şampiyonluk yaşadık. O yıl takımda büyük eksikler olmasına karşın şampiyon olmuştuk. Abdurrahim, hakkaten fazlaca sevdiğim bir dostum. İnşallah çabucak iyileşir ve eskiden olduğu şeklinde şakalaşırız.” diye konuştu

“Evde kal” çağrısı

Mircea Lucescu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler kapsamında dünya genelinde meydana getirilen “evde kal” çağrısına da destek verdi.

Tecrübeli teknik adam, koronavirüs salgınına karşı kendisini Romanya’nın başkenti Bükreş’teki evinde karantinaya aldığını ifade ederek, “Ailemle birlikte bu sıkıntılı günlerin geçmesini bekliyoruz. Evde kalınca ve yaşamamız için savaşım eden sıhhat çalışanlarına yardım edin. Alınan sıkı tedbirlerle, salgının tesirinin en kısa sürede geçmesini sağlayabiliriz.” mesajını verdi.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz