Kasımpaşa, Süper Lig'de maçların oynanmasını istedi

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelenmesini pozitif karşıladıklarını söylemiş oldu.

“Gönlümüz liglerin seyircisiz olarak devam etmesinden yanaydı”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafınca açıklanan sonucu AA muhabirine değerlendiren Öksüz, “Gönlümüz liglerin seyircisiz olarak devam etmesinden yanaydı. Gençlik ve Spor Bakanı’mız ile federasyon başkanlarının yapmış olduğu toplantıdan bu şekilde bir karar çıktı. Ortaklaşa alınan bir karar. Alınan karara saygılıyız. Pozitif yönde bulunduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında liglerin ertelenmesiyle belirsizliğe son verildiğini vurgulayan Hasan Hilmi Öksüz, “Karar bana gore müsbet. Birkaç gün ilkin alınsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Hafta sonu oynayacağımız maçın hazırlıklarını yapmıştık. Sadece erteleme sonucu çıktı. Memnun olduk. Bir sorun yok. İnşallah uygun bir zamanda ligin yine başlayacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Öksüz, erteleme kararının peşinden Kulüpler Birliği Vakfının yarın toplanacağının hatırlatılması üstüne, şunları söylemiş oldu:

“Kulüplerin yabancı futbolcuları var. Sözleşmesi bitecek ve kiralık oyuncuları var. Bu ve benzer sıkıntılarla ilgili kulüp başkanları bir araya gelecek. Bu süreçte neler yapılabileceğiyle ilgili bir görüşme gerçekleştirilecek. Bu görüşmenin sonucunda çıkacak kararlara saygılıyız. Bu, asla kimsenin elinde olan bir şey değil. Dünyayı ilgilendiren bir mevzu. Bir virüs, tüm dünyayı kavuruyor. Ikimiz de bundan nasibimizi alıyoruz. Her insanın kendi tedbirini alması icap ettiğini düşünüyorum. Hiç kimseye yük olmadan hepimiz önlemini alacak ve bu süreci el birliğiyle geçirmiş olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz