Beşiktaş'ta karar günü!

Siyah-Beyazlılar’da başkanlık koltuğuna oturmasının peşinden yönetimdeki kurmaylarıyla beraber ekonomik kalkınma emek vermesi başlatan Ahmet Nur Çebi, Corona virüs sebebiyle kulübün tüm mali gelirlerinin durması sonrasında harekete geçti. Beşiktaş Kulübü’nün bu süreçten minimum zararla çıkması için emek verme başlatan Başkan Çebi, bugün yöneticilerle beraber durum değerlendirmesi meydana getirecek. Corona virüs sebebiyle Siyah-Beyazlılar’ın yönetim kurulu toplantısı, video konuşma üstünden yapılacak. Bugün gerçekleştirilecek toplantının ana gündem maddesi ise salgın sebebiyle gelinen noktada yol haritasını belirlemek olacak…

Adnan Dalgakıran anlatacak

Başkan Çebi’nin talimatları doğrultusunda bir süredir İsviçre’nin Sion ve İspanya’nın Barcelona kulüplerinin Corona virüs mevzusunda almış olduğu tedbirleri inceleyen İkinci Başkan Adnan Dalgakıran’ın, toplantı esnasında bu mevzuda bir sunum yapacağı açıklandı. Kulüplerinin mali olarak negatif etkilenmemesi için oyuncu maaşlarında büyük oranda indirime gitmek için düğmeye basan ve futbolcularla görüşme halinde olan takımları inceleyen Dalgakıran’ın, benzer bir formülü yönetim kurulunda örneklem olarak göstereceği öğrenildi.

Kolaylık sağlanacak

Süper Lig’e koronavirüs sebebiyle ara verilmesi sebebiyle; Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen maç primi, yayıncı müessese geliri, bilet ve mağaza satışlarından kasaya aktarılan paradan da olan yönetim, ek olarak bu ay yapılması planlanan bağış kampanyasını da askıya aldı. Oluşan bu ortamda tüm gelir yolları tıkanan Beşiktaş, Avrupa’da örnekleri olduğu şeklinde oyuncuların maaşlarında düşüşe gitmeye hazırlanıyor. Yeni planlamanın, yönetim kurulu tarafınca belirlenmesi sonrasında oyunculara tek tek aktarılacağı kaydedildi. Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki maaşlarını bırakma mevzusunda ortak karar alan futbolculardan bu duruma karşın ayrılık sonucu almak isteyen olursa her türlü kolaylığın sağlanacağı açıklandı.

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz