Beşiktaş'ın kaptanları ortak kararı yönetime iletti

Tüm dünyayı negatif etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle Süper Lig’e ara verilmesinin peşinden bu durumdan en oldukça etkilenen sektörler içinde futbol da yer almıştı. Aslına bakarsanız ekonomik olarak sorun içinde bulunan Siyah-Beyazlılar, ligin durması ve insanların evlerine çekilmesinin peşinden TFF’den almış olduğu; yengi primine ek olarak, tribün ve satış gelirlerinden de oldu. Düzgüsel şartlarda oyuncuların maaşlarını, bu 3 kalemden gelen sıcak parayla 4 ay geriden de olsa ödeyen Kara Kartal’ın, mali olarak iyice zora girmesi sonrasında devreye Beşiktaş’ın kaptanları girdi…

Çalışmalarını evlerinden sürdüren; Burak Yılmaz, Gökhan Gönül ve Atiba Hutchinson’ın, ilkin aralarında peşinden ekip dostlarıyla görüşüp, liglere ara verildiği için; Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki tüm alacaklarının bırakılması kararını aldıkları öğrenildi.

‘Fedakarlık sırası bizde’

Kaptan Burak Yılmaz’ın, “Fedakarlık sırası bizde. Tüm dünya, bu virüs sebebiyle büyük sorun içinde. Herkesi etkileyip bizi teğet geçmesi düşünülemez. Ilkin sıhhat, sonrasında kulübümüz” söylediği bildirildi. Beşiktaşlı futbolcuların bu hamleyle, öncelikli olarak kendilerine ödeme icra eden yönetimin elini rahatlatıp kulüp mensubunun maaşlarının yatırılmasını istediği kaydedildi. Bu hamle sonrasında futbolcular şeklinde kendileri de maaşlarını birkaç ay geriden alan kulüp personeline ödemelerin yapılması umut ediliyor.

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz