13 milyon Euro'ya gelmişti! Diagne Galatasaray'ın elinde kaldı…

Cim-Bom, üç yıl daha sözleşmesi bulunan Senegalli golcüden kurtulmak için, aldığının yarısından daha azca bir bedele gitmesine razı olacak. Böylece para ödemekten kurtulacak.

Milliyet’in haberine gore; Galatasaray, Mbaye Diagne mevzusunda zarardan kâr etmek için çalışacak. Sarı-kırmızılılar, Senegalli futbolcudan kurtulabilmek için kayba fazla bakmayacak. Sarı-kırmızılıların geçen sürem dönem içinde 13 milyon euroya Kasımpaşa’dan aktarma etmiş olduğu Senegalli futbolcunun kıymeti kısa sürede düştü.

Yaz döneminde Belçika ekibi Club Brugge’a kiralanan fakat burada da disiplinsizliği sebebiyle kadro dışı bırakılan Diagne’nin piyasa kıymeti bir tek bir senede yüzde 50 oranında azaldı.

Alman web sitesi Transfermarkt’a gore Diagne’nin kıymeti 6 milyon euroya kadar geriledi. Yaz döneminde Galatasaray’a geri dönüşü mümkün gözükmeyen golcü futbolcu için sarı-kırmızılı yetkililer, “5 milyon euroya satabilirsek oldukça iyi olur” ifadesini kullanıyor.

Sarı-kırmızılıları Diagne’yi bu rakama gözden çıkarmasının sebebi ise oyuncunun 3 yıl daha sözleşmesinin bulunması… Cim-Bom kalan 3 yıl için 7 milyon 150 bin euro daha ödemek zorunda…

Böylece Galatasaray’a 13 milyon euroya aktarma olduğunda, ilerde fiyatının 25-30 milyon euro olacağı kabul edilen Diagne’den sarı-kırmızılıların kaybı oldukça büyük olacak.

Geçen sürem Kasımpaşa ve Galatasaray formalarıyla 30 gol atıp, Süper Lig’de krallıkta ilk sırayı alan Mbaye Diagne, bu yıl ise 3’ü Cim-Bom’da olmak suretiyle toplamda 9 lig karşılaşmasına çıktı. Türkiye’de gol atamayan Senegalli golcü, Belçika’da 6 maçta 4 gole ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz