Riekerink'ten Bruma ve Sneijder açıklaması

Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink, Galatasaray’da beraber çalmış olduğu Portekizli oyuncu Bruma’ya ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Voetbal International’a PSV’deki performansı eleştirilen Bruma ile alakalı düşüncelerini belirten Riekerink, “PSV onu aktarma ettiğinde geçmişte kendisiyle olan deneyimlerime dayanarak pozitif yönde ifadeler kullandım. Fakat yetenekli oyuncular, her ortamda aynı etkiyi yaratamayabiliyor” dedi. 

Galatasaray dönemindeki Bruma’ya değinen Hollandalı teknik adam, “Galatasaray’da genç bir oyuncuydu. Etrafındaki büyük yıldızlar tarafınca korundu ve onlar, kendisine destek oldular. PSV’ye vardığında daha üst düzey bir oyuncu statüsündeydi. Bu durumun bilincinde olarak PSV’ye geldi. Bruma, duyarlı bir karakter” ifadelerini kullandı. 

Bruma’nın Galatasaray’daki yüksek performansında Sneijder tesirinin de büyük bulunduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, “Wesley Sneijder, onu muhteşem şekilde devreye sokuyordu. İkisinin uyumu mükemmel bir silahtı. Bruma, topla fazlaca oynadığında ise zor durumda kaldığını görüyorsunuz” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz